To już pewne. Stefaniuk został wicemarszałkiem

To już pewne. Stefaniuk został wicemarszałkiem 16

Potwierdziły się medialne doniesienia na temat tego, że były prezydent Białej Podlaskiej ma zostać wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydaturę poparło 19 radnych.

Dzisiaj (21 listopada) odbyła się pierwsza sesja sejmiku województwa lubelskiego nowej kadencji. Radni wybierali marszałka, wicemarszałków oraz członków zarządu województwa. Przewodniczącym sejmiku został Michał Mulawa (PiS). Przy wyborze wiceprzewodniczących pojawił się pierwsze spięcie pomiędzy mającymi większość radnymi PiS a opozycją, która proponowała, by na te stanowiska wybrano ich przedstawicieli. Decyzję tę tłumaczono tym, by wziąć pod uwagę głos wyborców, którzy wybrali przedstawicieli kilku partii, a nie tylko jednej bądź dwóch.

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydatury Mieczysława Ryby i Zdzisława Podkańskiego. Do pełnienia tych funkcji zaproponowano również Riada Haidara z SLD, Bożenę Lisowską z PO i Arkadiusza Bratkowskiego z PSL. Ostatecznie jednak to członkowie PiS obejmą stanowiska wiceprzewodniczących. Nad wyborem trzeciej osoby do tej funkcji miało zostać przeprowadzone kolejne głosowanie. Jednak Haidar i Bratkowski zrezygnowali z ubiegania się o stanowisko. Podobnie radna Lisowska. Decyzję tę tłumaczyli złamaniem dotychczasowej tradycji, zgodnie z którą funkcje wiceprzewodniczących pełnili przedstawiciele opozycji. Kolejne głosowanie ma zostać przeprowadzone na następnej sesji.

W walce o fotel marszałka wygrał Jarosław Stawiarski (PiS), którego kandydaturę poparło 20 radnych. Przegrał z nim Sławomir Sosnowski (PSL), który zdobył 13 głosów. Na stanowisko wicemarszałka zgłoszono dwóch kandydatów – Dariusza Stefaniuka (PiS), byłego prezydenta Białej Podlaskiej oraz Zbigniewa Wojciechowskiego. Oboje już oficjalnie pełnią tę funkcję. Poparło ich 19 radnych.

– Deklaruję współpracę z każdym z Państwa. Tak jak byłem przez cztery lata prezydentem Białej Podlaskiej i tak współpracowałem z całą radą miasta, tak jako wicemarszałek województwa lubelskiego zamierzam współpracować z każdym radnym i z każdą frakcją – zapewnił podczas sesji sejmiku Dariusz Stefaniuk. – To wy reprezentujecie regiony województwa, a wszystkim nam zależy na tym, żeby było one najlepiej rozwijającym się województwem.

Udostępnij!

Komentarze: 71

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. gościu prostak ignorant egocentryk dostał od miasta liczącego niespełna 60tys. czerwoną kartkę w wyborach prezydencki bo ewidentnie się nie sprawdził w tej roli….. a tutaj wujek senator załatwia mu funkcję wicemarszałka JPRD>>>>> czyli idąc tym postępowaniem im wyższe stanowisko tym PIsowscy są mierni….. nie wiedziałem że doczekam takich czasów gdzie „głupi lud” wszystko kupi….. totalnie ograniczone społeczeństwo tylko nażreć kichę i obejrzeć rolnika w TV……

  1. Nie zapomnij JPRDL że przegrał różnicą ok 1500 głosów, więc być może ty należysz do ograniczonego społeczeństwa i nie ogarniasz bo na twoim poziomie trudno coś ogarnąć.

    1. buahahah JPRDL i Anonim…ale macie argumentyyy… należycie do tych co zakładają koszulki i bronią kolorowej tęczy?!
     Tak jak polska od czasów Balcerowicza i Belki została wyprzedana, zniszczony przemysł, rolnictwo i drobny biznes to jeszcze chyba po wojnie się nie zdarzyło! Patologia to była przy władzy do tej pory a teraz jeden wielki skowyt świń oderwanych od koryta! Ci co Wiedzą nie podarują wam tego nigdy…żeby tak niszczyć swój kraj!

     1. NIANIA idź dziecku mleczko podgrzej i może pieluchę zmień bo w myśleniu jesteś niestety trochę ułomna

  2. może prostak ignorant egocentryk, ale czerwonej kartki nie dostał, przypomnij sobie wynik. Nadal ma duże zaufanie, że się to Tobie nie podoba to inna kwestia.

   1. to świadczy tylko o społeczeństwu w którym miał takie poparcie pewnie sami jesteście jego warci a jak nie widzisz zakłamanej świńskiej nepotycznej władzy PISu to albo sam siedzisz w takich strukturach albo mózg zostawiłeś w koszyku w biedronce

 2. Stanisław Anioł został przez mieszkańców bloku Alternatywy 4 usunięty ze stanowiska gospodarza domu, w nagrodę został powołany na kierownika osiedla, czy nie widzicie tu analogii?

 3. 3 pytania do Pana Stefaniuka:
  1. co się stało z drzewem na lotnisku, kto i gdzie je wywiózł?
  2. dlaczego nie było żadnej umowy z MZK na wynajem miejsc na autobusach i przystankach podczas Pańskiej kampanii?
  3. kiedy rozpocznie działalność Narodowy Holding Spożywczy który Pan obiecał wspólnie z ministrem?

  1. Kto się przezywa ten sam się tak nazywa.
   ad 1. poszukaj w BIP – Zapytanie ofertowe na usunięcie drzew i frezowanie karp z nieruchomości położonych na obszarze dawnego lotniska wojskowego przy ul. Łomaskiej w Białej Podlaskiej oraz złożenie drewna w celu umożliwienia oceny jego wartości
   ad 2. a kto niby wg. ciebie miał zawrzeć tą umowę? Urząd Miasta?…..a może Stefaniuk osobiście?….a może KW PiS?…
   ad 3. niech nowy prezydent ci odpowie…oficjalnie on już przejął temat

  2. Po 5 jak wam chce sie tak p………. lić dajcie ludzie spoloj za 5 lat bedziexie tak samo zadawac pytania michałowi wczesniej Andrzejowi byl nie ma konec tematu

  1. Najpierw to sprawdzimy to co robiły , bo to co mówiły to słyszeliśmy, dotychczasowe ręce. Jeżeli ktoś wyznaje wartości chrześcijańskie to powinien zgodnie z nimi postępować w przeciwnym razie jest …… np. hipokrytą. Trzeba być uczciwym od początku do końca, a nie tylko na pokaz, być sprawiedliwym wobec wszystkich a nie tylko wobec własnych wyborców i mieć szacunek a nie kierować się uprzedzeniami, traktować ich np. jak śmieci. Afiszowanie swoich przekonań i wartości a następnie postępowanie w sprzeczności jest aktem demoralizacji społecznej , przyzwalaniem innym na podobne zachowanie.

 4. Stefaniuk oszukał radnych sejmiku , że współpracował z całą Radą Masta. Współdziałał wyłacznie ze swoimi klakierami, natomast ludzi , którzy nie należeli do tej sitwy albo mieli inne zdanie niż on niszczył dając przy tym zarobić kancelarii prawnej syna Bereckiego.

   1. W tamtej Radzie żadnej zorganizowanej opozycji nie bylo , byli tylko wyznaczeni przez Stefaniuka klakierzy i dwoje niedających sie zastraszyć uczciwych radnych. Nikt z tych , ktorzy dzisiaj wybielają Stefaniuka , przez cztery lata nie zinteresował się działalnością Rady Miasta, wiedziałby bowiem , że ta działalność była żadna. Rada to było narzędzie do mechanicznego przegłosowywania wszystkiego co podstawiono i sprawiania wrażenia samorządności. Taka samorzadność b i e r e c ka szanowny hytgrfdesie.

 5. Panie Haidar,dlaczego pan zrezygnował!!!!????? Po co my pana wybieraliśmy??!!!Miał pan szansę być wice- marszałkiem!!!! Skoro pan chce być lekarzem to trzeba było nie startować w wyborach!Znów pan „przesiedzi” 5 lat…..?Jakie korzyści realne są dla miasta Biała Podlaska z pana senatorskiej kariery?

 6. Pan Haidar miał kandydować na vice przewodniczącego Sejmiku Województwa a nie na wicemarszałka który nie nosi być radnym wojewodzkim

 7. I bardzo dobrze ze sobie chłopak radzi w zyciu co komu zazdrościć kazdy ma szanse sie brac udzial w wyborach . Ale czekaj czekaj NIE , lepiej siedziec w domu i pisac głupoty w internecie i nadymać sie z zazdrosci ktos ma troszke lepiej. Wszysy hejterzy zakasac rekawy i do pracy robic kariery a nie pisac a stefaniuk to taki a litwiniuk to taki a temu to sie należy a temu nie . WASZ LOS W WASZYCH REKACH.

  1. Jan maria Kita , twoim zdaniem trzeba olać wszelkie zasady i pakować byle do przodu . Jak to powiedziałeś , trzeba umieć sobie w życiu radzić . Jak to się ma do obietnic przedwyborczych , do postępowania zaraz po wyborach i w końcu do nauki Jezusa którego ponoć jest wyznawcą. Czy to oznacza, że to były tylko środki do celu?

 8. A Ci mają nadzieję że Stefaniuk nadal będzie zachowywał się etycznie . Ludzie jeżeli ktoś był kanalio w Białej Podlaskiej to w Lublinie będzie aniołkiem ? Tylko mają nadzieję jego guru które liczy na finanse , bo po to jest tam postawiony , aby dalej wykorzystywać jego .. Jeszcze w Lublinie się na nim poznają . Tylko mamy żal do PIS-u co oni robią . Nagrodzili kogoś kto został wyrzucony z Białej Podlaskiej . Jak to się ma do tego ?, społeczność Białej Podlaskiej dała znać ze Stefaniuk to nie jest człowiek któremu można dawać stołki , po to, aby kompromitował PIS . Jego stwierdzenie w podsumowaniu kampanii , że ludzie nie głosowali na niego , tylko głosowali przeciwko PIS-owi . A ja i moi znajomi twierdzą że nie głosowaliśmy za Stefaniukiem , gdyż na 31 kandydujących z PIS był Litwiniuk Dariusz namaszczony przez Stefaniuka i miał za zadanie , aby PIS pogrzebać w Białej Podlaskiej . Dlatego Stefaniuk przegrał ze swoim konkurentem , bo tamten z jednoczył PO +SLD+KOD , a Stefaniuk PIS zniszczył . Trudno teraz będzie odbudować to co ten Pseudo Prezydent dokonał .

  1. Trace zaufanie do PIS-u po tym co się wydarzyło w Białej . Kościół uwiarygodnił Stefaniuka, wierząc lekkomyślnie i bezkrytycznie jego poplecznikom i nie ganiąc nie etycznych zachowań. Jeszcze raz sponiewierano wizerunek partii oraz nadzieję i marzenia wielu ludzi . Z moralnego punktu widzenia Stefaniuk podważał zaufanie do PIS-u i robi to nadal . Pytanie kiedy zostanie to dostrzeżone . Co musi się jeszcze wydarzyć żeby ktoś zrozumiał że dom należy budować na skale tj na ludziach którzy nie tylko mówią o zasadach i wartościach ale według nich postępują , nie tylko od święta ale i na co dzień, pożytków swoich zapomniawszy.

   1. wróble z Pacu Wolności ćwierkają o tym, że „lepszy sort” urzędników Urzędu Miasta dostał „na odchodne” od Stefanika podwyżki po 1500 zł, podwyżki te należy w trybie pilnym wycofać albo te „elity” po prostu zwolnić, jest to niesłychana defraudacja samorządowych środków

    1. Niech ktoś temu zaprzeczy , bo jeżeli to prawda to należy to ujawnić i napiętnować w mediach publicznych jako wyraz arogancji i niezwykle lekceważącego stosunku do wyborców , łamania zasad ogólnie przyjętych w cywilizacji chrześcijańskiej. Takie zachowanie jest etycznie naganne. Podwyżki w nagrodę za ten bałagan w mieście jaki pozostawił „gospodarz” ? To woła o ……….. . Podwójna moralność. To powinno być publicznie napiętnowane . Ludzie mają dość tej prywaty w urzędach i instytucjach państwowych .

  1. Wystarczyło postępować uczciwie i nikt nie miał by nic do zarzucenia. Zbyt mała wiedza zbyt dużo marnych doradców . Wszystko na oczach swoich zastępców i nie rzadko przy ich udziale . To czym to się mogło skończyć? Albo się postawią albo spuszczą łeb i będą cicho siedzieć , innego wyjścia nie było .No i oba przypadki się zdarzyły.

  1. Można też powiedzieć Stefaniuk przegrał a PIS tę przegraną próbuje tuszować, nie chce tego zaakceptować, wyciągnąć wniosków i brnie dalej. Profesor Mieczysław Ryba (PIS) zdobył w sejmiku najwięcej głosów ( 32 923) i tym wynikiem zdeklasował swoich rywali. . Marszałkiem został J. Stawiarski a v-ce D. Stefaniuk . O czym to świadczy ?

   1. Jarosław Stawiarski 15tyś głosów w wyborach do sejmu , prof. Mieczyslaw Ryba 32 tyś w wyborach do sejmiku województwa. Stawiarski – marszałkiem województwa , Ryba – radnym sejmiku województwa.

 9. Przy pisowskim wojewodzie marszałkowski,pisowski tercet może robić co chce z Białą .Pstryczek w nos bialszczanom – i tak ćwoki nasze na wierzchu!!

  1. I tym komentarzem dowodzisz bialczanin , że DS jako prezydent Białej uprawiał prywatę i wojenki zamiast służyć społeczeństwu. Państwowy urząd traktował jako prywatny folwark gdzie pan i włada może wszystko i nikt mu nie będzie zwracał uwagi . Sugerujesz, że dalej powinien prowadzić wojenki zamiast służyć społeczeństwu? Zawiść odbiera ludziom rozum, wykorzystywanie władzy i publicznych pieniędzy do własnych porachunków deprawuje , zniechęca wyborców do działań demokratycznych oraz kieruje ich w stronę zamętu i rewolucji . Ty ze swym „idolem ” jesteście tego książkowym przykładem.

 10. Rozpoczęta budowa stadionu i już zajęcie komornicze,Adam Ch odpowiedziany za zamówienia publiczne w UM ,kapitał zakładowy wykonawcy to
  100 tys.zł a właściciele bardzo,bardzo młodzi panowie a zadanie na 40.mln. Zamówienia publiczne = audyt.

 11. Teraz to dopiero będzie Pięknie…swój człowiek w Hawanie…Będzie dbał o swoje miasto…będziemy otrzymywać granty..jeździć po czekoladowych drogach…obwodnica dokończona bo swój nie zablokuje.. trzeci most na Krznie…oj Pięknie bedzie..

 12. Rzekomo mieszkańcy Białej Podlaskiej wybrali nowego prezydenta i nową władzę.Nowy -Stary Pan prezydent podejmuje kroki w celu rozliczenia Pana Stefaniuka .Bardzo piękna IDEA ,tylko należy tu zauważyć , że rozliczając Pana Stafaniuka rozlicza sam SIEBIE , bo jakby nie było przez ostanie 4 lata współrządził z byłym prezydentem na każdym poziomie , więc jest Współodpowiedzialny zarówno za tafne i nie trafne inwestycje i decyzje.Najlepszym rozwiązaniem jest rozliczyć tych dwóch panów a na stanowisko prezydenta wybrać osobę z doświadczeniem i czystą kartą Suwerenną , niepowiązaną z rzadną frakcją polityczną .J.L