To już pewne. W mieście powstanie stadion za 40 mln zł

To już pewne. W mieście powstanie stadion za 40 mln zł 16

Umowa na przebudowę stadionu miejskiego w Białej Podlaskiej została podpisana. Katowicka firma S-Sport w przyszłym tygodniu wejdzie na plac budowy.

Choć początkowo na realizację tego przedsięwzięcia miasto zamierzało wydać 25 mln zł, okazało się to nierealne. Wykonawcę udało się wyłonić dopiero w drugim przetargu. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma S-Sport z Katowic, która zaproponowała wykonanie stadionu za 40 mln zł. Cześć tej kwoty, a dokładnie 10 mln zł miasto pozyskało z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– Obecny stadion został wybudowany 44 lata temu, więc należy mu się modernizacja. Jest to największa inwestycja w Białej Podlaskiej, którą miasto wykonuje w ciągu ostatnich lat – zaznacza prezydent Dariusz Stefaniuk. –Mieszkańcy długo na nią oczekiwali.

W tym roku zostaną zrealizowane prace na kwotę 14 mln zł. – W pierwszej kolejności będzie wykonany parking przed boiskiem treningowym. Następnie zostaną rozebrane trybuny i rozpoczną się prace ziemne i konstrukcyjne – wyjaśnia Artur Tabiszewski z firmy S-Sport. –Mamy doświadczenie w realizacji obiektów stadionowych. Specjalizujemy się w tym. W tej chwili przebudowujemy stadion Polonii Bytom.

–Pamiętamy o naszej drużynie Podlasie. Na czas przebudowy mecze ligowe będą rozgrywane na sąsiednim boisku ze sztuczną nawierzchnią – tłumaczy prezydent. – Do tego boiska będą dokupione trybuny.

Zakończenie inwestycji planowane jest na czwarty kwartał przyszłego roku.

Udostępnij!

Komentarze: 33

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Drogi i ulice są potrzebne nie stadion. A to dziura na dziurze ,wyboje łaty . Taki stan ulic w mieście jest jak i na peryferiach miasta tak i w centrum.

 2. Mam nadzieję że na nowym stadionie nigdy nie pojawi się nikt z krytykujących wraz ze swoimi dziećmi …. I oczywiście jeżeli kiedyś ich dzieci wybiorą jako szkołę Ekonomik nigdy nie wsadzą swoich czterech liter do nowej hali sportowej….. Amen

 3. Nieśmiało przypomnę, że za dwa tygodnie minie rok jak pisiory hucznie rozpoczynały budowę promu w Szczecinie. Dziś stępka, w którą premier stukał pokryta jest radzą a w stoczni głucha cisza. Stadion zobaczymy tak jak nowe firmy w SSE albo szafki w szkołach, które Dyzma obiecał w kampanii.

 4. Przy tak marnej drużynie taka inwestycja mija się z celem. Dla kogo ma być stadion. Średnio na mecz przychodzi 300-400 kibiców i kilku bałwanów z klubu kibica.

 5. Nasz stadion ma lata świetności za sobą. Wybudowany był okazyjnie na dożynki centralne bodaj w 1972 roku . nie pamiętam dokładnie. Tradycyjnie usypano wały, wylano trochę betonu, ławeczki i daszek. Nawet wyśig Tour de Pologne mial tu swój final na biezni, której już dawno nie ma. Przepisy spowodowały że kilka lat temu zdemontowano ławki – nie może być sztachet do walki wręcz pomiędzy kibicami. Sektor zadaszony – pięknie brzmi , ma już kilkanaście lat i w zasadzie nic lepszego nie trzeba. Wystarczy powielić ten sektor raz 5 po jednej i drugiej stronie i koniec. Oczywiście że chce się stadionu jak Arena w Gdański, czemu nie ? Mi się marzy samochód Bentley , ale czy mnie stać ? Nie zadłużę się by sobie kupić marzenie bez którego można żyć. Można jeżdzic przecież 15 letnim passatem. (porównanie januszowe) Prezydentowi (moja opcja polityczna) zamarzył sie luksus na którego miasta nie stać !!! Za 40 mln można wybudowac kilka sal gimnastycznych ( Ekonomik potrzebuje i Szkoła nr 9 też (1000 dzieciaków i jedna sala) , można wybudowac drogi (skończyć aleje AK do Francuskiej i dalej. Można zrobić dojazd do lotniska i zrobić promocje tego lotniska by uruchomić je jako np. port cargo (ruch lotniczy towarowy się ciągle rozwija) . Dla drużyny , która ledwo się utrzymała na IV poziomie rozgrywkowym, na którą chodzi kilkuset kibiców budować stadion za 40 mln ? Przecież to jest jakas paranoja, snobizm władzy , mania wielkości , pycha i gigantyzm. To zwyczajnie jest chore.

  1. Dokładnie tak jak piszesz …. Dyzma koniecznie chce zapisać się w historii jako ten który wybudował nowy stadion dla kolegów ze szkółki bokserskiej razem będą na mecz chodzić i w VIP loża …. Mogę się założyć że tak właśnie będzie …. Ale to takie czasy misiewiczow …

 6. Nie wiem czy czytelnicy orientują się ile kosztuje 1 m2 nowego asfaltu (wraz z rozłożeniem i watem). Jest to cena od 30 do 40 zł. Zatem za 40 mln można by było położyć lub naprawić ponad 80 tyś. km drogi 12 m szerokości. Nie wiem czy w Białej jest łącznie tyle dróg. Wydaje mi się że starczyło by na remont wszystkich istniejących nawierzchni plus położenie asfaltu na wszystkich drogach gruntowych oraz zrobienie wszędzie ścieżek rowerowych i chodników.

  1. Chyba się zera pomyliły bo wychodzi 80 km;-) Stadion jest wizytówką ale można by było może go przenieść za miasto np. na lotnisko i wybudować za sprzedane działki w centrum tak jak zrobiły Siedlce (dzięki temu mają i galerię i stadion i aquapark)

 7. Dyzma a po co taka inwestycja dla 4 ligowej szmacianki,nie było stać urzędu na utrzymanie zlikwidowanego MOSIR za pares tysięcy,utrzymanie tego stadionu będzie kosztowało podatnika parę milionów ,ta inwestycja to sabotaż ,mam nadzieję że to twoja ostania kadencja rozdawczyku cudzych pieniędzy.

 8. P. Stefaniuk proszę zrobić przy tych wyborach referendum: pyt.1- czy mieszkańcy chcą stadion za 40 mln. złotych ,2- czy potrzebna jest Straż Miejska w mieście, utrzymywana z naszych podatków za kwotę 3 mln. zł. rocznie.

  1. Zróbcie zbiórkę podpisów pod wnioskiem o takie referendum! Wtedy będzie wiadomo kto popiera „ruinę”. Jeden już jest : B. Broniewicz (samorządowa – bezpartyjna) i takim ludziom wprowadzić zakaz wstępu na obiekty sportowe w mieście. Amen