Towarzystwo Miłośników Podlasia wydało kolejny tomik poezji

Towarzystwo Miłośników Podlasia wydało kolejny tomik poezji 16

Antologia pt. „podlaskie hosanna: motywy religijne współczesnej poezji regionu bialskopodlaskiego” zawiera utwory 23 poetów, zarówno znanych i cenionych od dziesięcioleci, ale również tych debiutujących.

Nakładem Towarzystwa Miłośników Podlasia, w wyborze, opracowaniu i redakcji Grzegorza Michałowskiego, w lutym ukazał się kolejny tomik poetycki. Można w nim znaleźć utwory znanych twórców takich jak m.in.  Henryk Kozak z Lublina, Ryszard Kornacki z Międzyrzeca Podlaskiego, Helena Romaszewska czy Marek Pietrzela z Białej Podlaskiej. W tomiku nie zabrakło również wierszy młodego pokolenia – Katarzyny Sawczuk i Magdaleny Nazaruk z Białej Podlaskiej czy Dominika Sobola z Terespola. Wielu spośród autorów wierszy jest laureatami prestiżowych konkursów. Ich twórczość była też tłumaczona na języki obce – białoruski, rosyjski, rumuński, serbski, węgierski, a nawet macedoński.

Podlascy literaci od lat promowani są w białoruskim miesięczniku literackim „Maładost”, dzięki współpracy z redaktor naczelną Swietłaną Wiacanową. Autorem wstępu do antologii jest Waldemar Michalski, znany i ceniony krytyk literacki oraz poeta. Szatą graficzną tomiku zajął się Arkadiusz Sawczuk. Wydanie woluminu było możliwe m.in. dzięki wsparciu sponsorów. Wkład finansowy w realizację tego przedsięwzięcia pochodzi od państwa Jaworskich, właścicieli CH SAS.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *