„Trefny” towar nie przejechał przez granicę

"Trefny" towar nie przejechał przez granicę 15

Celnicy udaremnili przemyt nielegalnych papierosów oraz próbę wwiezienia do Polski środków ochrony roślin, nie posiadających odpowiednich oznaczeń i etykiet informacyjnych.

W miniony poniedziałek na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu do szczegółowej kontroli skierowano autobus marki iveco na białoruskich numerach rejestracyjnych. Podczas przeszukania w walizce jednego z podróżnych celnicy znaleźli prawie 1,5 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy. Wartość rynkowa towaru to ponad 19,3 tys. zł. „Lewy” towar, jak się okazało, należał do 46-letniego obywatela Rosji. Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne skarbowe.

"Trefny" towar nie przejechał przez granicę 16

Natomiast w ubiegłą sobotę skontrolowano audi, również na białoruskich tablicach. Samochód był przystosowany do przemytu. W zbiorniku na paliwo oraz tylnych drzwiach ukryte było 790 paczek papierosów o wartości ponad 10 tys. zł. Do próby wwiezienia nielegalnego towaru przyznał się 25-letni Białorusin. Wobec mężczyzny również wszczęto postępowanie karne skarbowe, a pojazd został zajęty do sprawy.

Dwa dni wcześniej celnicy udaremnili próbę wwiezienia 20 litrów środka ochrony roślin. Pojemniki z substancją nie były odpowiednio oznaczone, nie posiadały też etykiet informacyjnych. Pestycydy były własnością 40-letniego obywatela Białorusi. Przewóz takich środków wymaga uzyskania odpowiednich zezwoleń.

Do wspomnianych zdarzeń doszło na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu.

"Trefny" towar nie przejechał przez granicę 17

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *