Trwa akcja Znicz. Utrudnienia przy cmentarzach

Trwa akcja Znicz. Utrudnienia przy cmentarzach 16

Trwa policyjna akcja „Znicz”. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy w ciągu najbliższych dni wybiorą się na cmentarze, by odwiedzić groby swoich bliskich. Kierowcy muszą również liczyć się ze zmianami organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone w rejonie niektórych cmentarzy.  

– W naszym regionie nie przewidujemy rewolucyjnych zmian w organizacji ruchu drogowego. Schemat sprawdzony w latach poprzednich będzie obowiązywał również w tym roku – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Znaki zakazu zatrzymywania i postoju pojawiły się już przy starym cmentarzu w centrum Białej Podlaskiej, czyli na ulicach: Nowa, Janowska oraz Jana Pawła II. Również wzdłuż ul. Cmentarnej w rejonie nowego bialskiego cmentarza oraz na łączniku do parkingu przy cmentarzu obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju.

Na drodze krajowej nr 2 w rejonie cmentarza zostanie ograniczona prędkość do 50 km/h. Pojawią się tam również znaki A-30 czyli inne niebezpieczeństwo z tabliczką cmentarz. Przez najbliższe dni możemy spodziewać się utrudnień w ruchu, w szczególności problemów w bezpiecznym zaparkowaniu pojazdu. Dlatego też apelujemy o rozważeniem możliwości skorzystania w tych dniach z komunikacji publicznej.

Zmiany można napotkać również w rejonie cmentarza na drodze wojewódzkiej nr 812 w miejscowości Rossosz. Tam należy spodziewać się znaków zakazu zatrzymywania się oraz znaków A-30 czyli inne niebezpieczeństwo z tabliczką cmentarz.

By ułatwić przejazd i zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby bliskich, na drogach krajowych przy cmentarzach pojawią się także znaki ostrzegające o zbliżaniu się do cmentarzy i zakazy zatrzymywania na wyznaczonym odcinku po przeciwnej stronie drogi niż cmentarz. Oprócz cmentarza bialskiego przy „krajówce” znajduje się również cmentarz w Wisznicach oraz Wólce Dobryńskiej.zn

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. W zeszłym roku w okresie świat zmarłych były dwa wypadki śmiertelne natomiast policja jeździła po osiedlu terebelska i walili mandaty za nie zapięte pasy na drogach osiedlowych. Komentarz zbędny.