Trzech bialczan winnych zabójstwa. Grozi im dożywocie w Wielkiej Brytanii

Trzech bialczan winnych zabójstwa. Grozi im dożywocie w Wielkiej Brytanii 16
wakefieldexpress.co.uk

Michał Sz., Maciej S. oraz Adam L.  zostali uznani przez brytyjski sąd winnymi brutalnego morderstwa oraz rabunku. Dwoje pozostałych mlodych ludzi zostało oczyszczonych z zarzutów

Trzem mężczyznom grozi dożywocie po tym, jak ława przysięgłych w Wielkiej Brytanii uznała ich za winnych zamordowania Polaka w jego mieszkaniu w Wakefield w zeszłym roku.

Czterech mężczyzn i kobieta stanęli przed sądem koronnym w Bradford w zeszłym miesiącu, zostali oskarżeni o rabunek i zamordowanie 30-letniegi Aleksandra P. którego ciało znaleziono na podwórku posesji przy Pinderfields Road.

Wczoraj (9 października) skład sędziowski przyznał jednomyślne i skazał 24-letniego Adama L. , 28-letniego Maciaja S. i 24-letniego Michała Sz.

Trio z Southampton zostało również uznane za winnych planowania obrabowania 30-latka.

Dziewczyna Sz. 21-letnia Karolina K.  i jego 20-letnk brat Marcel zostali uznani za niewinnych.

30-latek doznał licznych złamań twarzy i innych obrażeń podczas nocnego ataku w swoim mieszkaniu w piwnicy.

Brytyjski prokurator Peter Moulson QC powiedział ławie przysięgłych, że charakter i rozkład obrażeń zdecydowanie sugerowały, że został on poddany „ciągłemu brutalnemu biciu” tuż przed śmiercią.

Cała piątka oskarżonych podróżowała Volkswagenem Passatem z Southampton do Wakefield tej nocy żeby odebrać dług między L. a zamrodowanyn.

Niektórzy członkowie grupy przynieśli ze sobą nogi stołu lub krzesła, a niektórzy mieli również rękawiczki.

Policja i ratownicy medyczni znaleźli 30-latka na podwórku tuż za drzwiami i pomimo prób ratowania go niestey zmarł.

Policja w Kent następnie aresztowała Michała Sz., jego dziewczynę Karolinę K. oraz L., którzy kikla dni później czekali w pojeździe Mercedes Sprinter na prom w Dover.  Próbowali uciec.

Mężczyźni oczekują w areszcie na wymiar kary.

Udostępnij!

Komentarze: 14

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. Ty już odbij od tego Marcelka, jak możesz przeczytać został uniewinniony od stawianych mu zarzutów. A jeśli jest niewinny, to dlaczego miałby przyznać się do czegoś czego nie zrobił? i jeszcze ta więzienna nomenklatura „wsypał” czy „sprzedał”, a może po prostu się bronił?

    2. Szkoda chłopaków trochę za bardzo urali I to obrocilo się przeciwko nim, tegobledu niestety nie są w stanie naprawic, ,najbardziej wspolczuje jednemu z nich fajna Zona, dziecko im przed wszystkim trzeba wspolczuc a szkoda gadac. Mimo wszystko wiary I nadzieii Zycze.. Yebac kanalie nasaczone heytem

  1. Miejmy na dzieję ze Pan Posel StefaniuK i Pan Senator Bierecki(wspolnie przecinali wstege I otwierali mural w Centrum białej w 2015 z wyzej wymienionym i kibicami wezma udzial w zbiorce Funduszy na paczkę chłopakom, wiadomo srodki czystosci, papierosy, Kawa, warcaby, rozmowki polski angielski wszystko się przyda.

  2. Komu tu współczuć bandyci i mordercy dożywocie z możliwością zwolnienia po 50 latach. Zakatowali człowieka a wy im współczujecie. OGARNIJCIE się ludzie przecież to mordercy z zimną krwią zabili. W Białej udawał cwaniaka przed gówniarzami bo tylko im imponował . Macie swojego idola mordercę.

  3. NIE DOPISALIŚCIE ŻE W AUCIE MIELI TV NA KTÓRYM ZNAJDOWAŁA SIĘ KREW OFIARY CZYLI NIE DOŚĆ ZE ZATŁUKLI TO JESZCZE Z PEŁNA PREMEDYTACJĄ OKRADLI WIĘC POWINNI ODPOWIADAĆ WSZYSCY.