Trzy dni poświęcone św. Michałowi Archaniołowi

Trzy dni poświęcone św. Michałowi Archaniołowi 16

Przez trzy dni odbędą się obchody ku czci św. Michała Archanioła. Odprawione zostaną msze św. w wyjątkowych intencjach. Każdy uczestnik będzie mógł odnaleźć spokój ducha oraz powierzyć się w ręce św. Michała Archanioła.

Parafia św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej zaprasza na uroczystości związane z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na Górze Gargano.

Wszystko rozpocznie się w piątek (1 czerwca) o godzinie 12 Nabożeństwem oczekiwania na placu przykościelnym i procesją do kościoła. Pół godziny później, dzieci, dorośli oraz proboszcz powitają figurę, odbędzie się również modlitwa różańcowa. O 15 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła. O 18 odprawiona zostanie Msza Św. z homilią i procesja w oktawie Bożego Ciała. Na zakończenie pierwszego dnia o 21 odbędzie się Apel Jasnogórski z rozważaniami.

Dnia drugiego (sobota) od 9.30 rozpoczną się godzinki ku czci św. Michała Archanioła. O 10 odprawiona zostanie msza św. za chorych i starszych z błogosławieństwem nałożenia rąk. Odbędą się konferencje dla kół różańcowych oraz modlitwa różańcowa o godz. 12. Tak jak w dniu poprzednim o 15 odmówiona zostanie koronka. O 18 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Dzień drugi również zakończy się Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.

W niedzielę wszystko rozpocznie się o 7 mszą św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi. Godzinę później będą miały miejsce godzinki ku czci św. Michała Archanioła. O 8.30 oraz 10 odbędą się msze św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi. O 11.30 odprawiona zostanie msza połączona z procesją z Figurą św. Michała Archanioła do Placu Wolności. Będzie miał miejsce Akt Zawierzenia Miasta św. Michałowi Archaniołowi.

Po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz nabycia anielskich pamiątek.

Ofiary złożone na tacę w piątek oraz w sobotę zostaną przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów (szkoły, domy dziecka, praca misyjna i wydawnicza, budowę sanktuarium św. Michała Archanioła w Mińsku na Białorusi)

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *