Trzy nowe przypadki zakażenia w województwie

Trzy nowe przypadki zakażenia w województwie 16

Na terenie lubelskiego odnotowano trzy nowe przypadki zakażenia COVID-19. W Białej Podlaskiej bez większych zmian. Jedna z zakażonych osób to pracownik szpitala.

Magdalena Us poinformowała, że jedną z zakażonych osób jest pracownik niemedyczny bialskiego szpitala – Od dnia 7 kwietnia osoba przebywała na urlopie. W minionym tygodniu został pobrany materiał do badań, który potwierdził zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Natychmiast po otrzymaniu wyniku, pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą poddano kwarantannie oraz wykonano badania w kierunku koronawirusa. Wszystkie wyniki są ujemne – pisze rzecznik.

Obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym WSzS w Białej Podlaskiej znajdują się trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa, a pięć z pozytywnym wynikiem jest hospitalizowanych.

Na terenie całego województwa lubelskiego wykryto trzy nowe przypadki. Potwierdzone wyniki zakażenia COVID-19 dotyczą kobiety w przedziale wieku 41-60 lat, mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat oraz mężczyzny w wieku 41-60 lat. – Wszystkie osoby są z powiatu radzyńskiego, w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym – pisze Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Na dzień dzisiejszy (20 kwietnia) na godzinę 10 na terenie województwa odnotowano w sumie 310 przypadków zakażenia koronawirusem, 10 osób zmarło, a 103 ozdrowiało.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *