KONTAKT BP24: Trzy osoby trafiły do szpitala. Dwa auta rozbite

KONTAKT BP24: Trzy osoby trafiły do szpitala. Dwa auta rozbite 16

Na prostym odcinku drogi krajowej doszło do wypadku. Zderzyły się dwa VW. Ruchem kierowały służby. W wyniku wypadku trzy osoby, zostały przetransportowane do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 6.20 w środę (27 marca) w miejscowości Hola w okolicy skrzyżowania z drogą do Kaliłowa. W wyniku zderzenia VW Passata i Golfa jeden samochód znalazł się w rowie drugi zaś na jezdni. Trzy osoby zostały ranne. Siła uderzenia była tak duża, że dużemu zniszczeniu uległ Golf.

– 19-latek kierujący VW Passatem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Golfowi, kierowanemu przez 20-latka. Auto poruszało się prawidłowo drogą krajową w stronę Białej Podlaskiej. Podróżowało nim dwóch pasażerów i kierowca. Zostali przewiezieni do szpitala – wyjaśnia Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej KMP.

Zdjęcia ze zdarzenia otrzymaliśmy od Kuby na platformę KONTAKT BP24

KONTAKT BP24: Trzy osoby trafiły do szpitala. Dwa auta rozbite 17

KONTAKT BP24: Trzy osoby trafiły do szpitala. Dwa auta rozbite 18

KONTAKT BP24: Trzy osoby trafiły do szpitala. Dwa auta rozbite 19

KONTAKT BP24: Trzy osoby trafiły do szpitala. Dwa auta rozbite 20

KONTAKT BP24: Trzy osoby trafiły do szpitala. Dwa auta rozbite 21

Udostępnij!

Komentarze: 24

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Wyobraź sobie, że odkąd przebudowano to skrzyżowanie to pierwszy wypadek od długiego czau. Powinny być foto radary co 1km może na naszych mistrzów w końcu by podziałało. Jeśli jest ograniczenie prędkości to po coś ono jest. Pojedź kiedyś do krajów typu Norwegia, tam szybko zakończą się niepotrzebne dyskusje.

 2. Temu co spowodował wypadek zabrać prawo jazdy na zawsze i ukarać dla przykładu karą grzywny przynajmniej 50.000 to może byłaby przestrogą dla innych.Jest ograniczenie 70 i co z tego pędzą zarówno Terespola jak i od Białej ponad 120, nie przestrzegają podwójnej ciągłej i wykreskowanych linii i w końcu musiało dojść do wypadku bo dzisiaj na pewno było ślisko.Panowie policjanci a gdzie Wy jesteście.Jezdze bardzo często z Kaliłów i po prostu włos jeży się na głowie jak jeżdżą ludzie.

 3. byłem świadkiem wypadku na tej drodze =, głupia gęś po 40-tce wyprzedzała auto skręcające w lewo. tłumaczyła się że jechała tylko 110 km/h doradziłem jej, żeby koniecznie to powiedziała policjantom. Idiotka powiedziała i dostała mandat za kolizję + prędkość. Baby są głupie

 4. @ gaz masz rację . Jak się jedzie z Czech do Austrii , trasa Brno Wiedeń to się jedzie 20 km od granicy przez austriackie miejscowości i tam jest ograniczenie 30. Jakoś Polacy jadą jak Pan Bóg przykazał, nikt nie przydusi. Dlaczego ? Wysokie mandaty w ojro. Tylko jak u nas ktoś zaproponowałby zmianę taryfikatorów na wyższe to zaraz larum że państwo policyjne, że szuka się kasy na 500+ itd.

 5. Dwa stare repy ,złomy, szroty i śruty się zderzyło. A za kierownicą dwa młode łby , jeden z nich , ten co wymusił pierwszeństwo nawet nie zna przepisów drogowych , nie wie , która droga jest z pierwszeństwem a , która podporządkowana. Ciekawe czy na znakach się zna? A te dwa stare rozbite śruty i złomy się wyklepie u Cześka na wsi w stodole na klepisku i będą stały na Allegro jako ” Okazja ” ” igła ” ” Nie Bity „

 6. Dwóch gnoi jeździć nie potrafi a jak zrobił się korek to z tylu ludzie nie widzieli że coś się dzieje i do następnej kolizji doszło

 7. Każdy może cwaniakować w internecie. Póki w waszej rodzinie nie stanie się taka tragedia to po innych trzeba jechać,prawda?? #dario do świadomości kierowca zatrzymał się na stopie a słońce oślepiło. A po rozejrzeniu się nie było widać auta. Poza tym siła uderzenia nie wskazywała na 70 km/h a na większą. VW Passat został przesunięty i zepchnięty do rowu a golf znalazł się na przeciwnym pasie. Obite żebra u kierowcy też świadczą o prędkości przekroczonej. Poza tym kierowca VW passata udzielił pomocy przedmedycznej poszkodowanym. # Barbara w Kaliłowie jest ograniczenie do 60km/h a ktoś przestrzega? Nie raz
  mi dzieckoo za piłką wybiegło. Pani się łudzi. Jeśli pani coś takiego się przytrafi to na pewno źle pani by się czuła czytając takie komentarze. Nikomu tego nie życzę ale jak wiadomo nikt nie zna swojego losu. Więc proszę psów nie wieszać skoro Państwa nie było, nie widzieli a swoje dopowiedzieli.

 8. Szanowna redakcjo- jeśli już korzystacie z wypowiedzi rzecznika KMP: to po pierwsze, napiszcie poprawnie wiek jednego z uczestników, dodajcie, że kierowca golfa nie był zapięty w pasy oraz, że nie jechał z prędkością dozwoloną na tym odcinku (jechał od Terespola). A do reszty komentujących- zanim zlinczujecie młodego kierowcę passata, dowiedzcie się faktów… Z cierpliwością szachisty poczekam na aktualizację artykułu, z uwzględnieniem ustaleń policji, bo to, co jest podane do publicznej wiadomości, nie odzwierciedla całokształtu sytuacji.

  Do Quz’a: Te skrzyżowanie po przebudowie stało się bezpieczne jedynie dla skręcających na Kaliłów od strony Białej. Śmiem przypomnieć, że zginął na tym „wspaniałym” przejściu dla pieszych człowiek… A chcąc skręcić na Kaliłów jadąc od Terespola, z trwogą patrzy w lusterka, czy nikt się w tył nie wmelduje…. Znaki świetlne na wyspie są zbyt jaskrawe, wręcz oślepiają kierowców i niestety, zasłaniają pieszego znajdującego się na przejściu.

 9. Barbaro masz 50000zł? Jak nie to zbieraj bo jutro tobie moze się przytrafić wypadek. nikt tego nichciał. jesteś taka głupią.

 10. Wymusił pierwszeństwo! Czyli wepchał się. Nie umie ocenić odległości i prędkości niech wyjeżdża jak w promieniu 1km nic nie będzie widać. Wątpię żeby golf pojechał ze 190km/h żeby go widać nie było. Fotoradary co 1km HAHAHAHA chyba że sam je kupisz.

 11. Ludzie to się zdarza… A może warunki pogodowe były przyczyna?… słońce świeciło.. mogło oslepic prawda? A tu każdy palcem wytyka że znaków nie zna bądź zasad pierwszeństwa.. . Ciekaw jestem czy każdy z was jeździ aż tak przepisowo że w życiu nie stworzył jakiego kolwiek zagrożenia. Więcej wiecie niż Ci co tam byli😂 Czytając niektóre komentarze śmiać mi się chce.. „wielcy znawcy,rzeczoznawcy i milosnicy fotoradarow co 1km” się znaleźli…..

 12. #Popielniak według ciebie kierowca VW passata nie umie ocenić odległości? Ty ocenisz doskonale, perfekcyjnie odległość od auta jadącego ponad 100km/h w dodatku pod słońce? Każdy uczestnik ruchu drogowego odpowiada nie tylko za siebie, a za każdego nawet za dziecko wbiegające na jezdnię za piłką. Kierowca golfa widząc auto wykonujące manewr powinien zwolnić, tym bardziej, że obowiązuje tam ograniczenie ! #I-a do kolejnej kolizji doszło dlatego, że Polacy nie umieją poczekać chwili. Im zawsze śpieszno. Poza tym widziałam sama jak kierowca na parczewskich numerach jechał i nagrywał, tak jak część młodych osób bo sensacja. To jest chore. #Obserwator chciałabym wspomnieć, że krzyżówka Solidarności z E30 oraz Jana Pawła|| z Brzeską też ma sporo stłuczek, wypadków. Wyjaśnijcie mi jeszcze jedno- skąd i dlaczego znalazł się sorbent na wysokości przystanku, czyli w pewnej odległości przed skrzyżowaniem i całym zdarzeniem… Dla mnie to jasne (sądząc po sorbencie i bardzo krótkich czarnych pasach świadczących na hamowanie): kierowca z golfa widząc wyjeżdżającego passata depnął po hamulcach a przewody tego nie wytrzymały… Nie uwierzę, że na tak długim odcinku nie dałoby się wyhamować osobówki…. A gdyby to wybiegła sarna lub inne zwierzę (albo nawet pieszy)? Po zdjęciach widać, że golf w oczach rdzewieje, a „znajomy” diagnosta nie sprawdził stanu jego przewodów hamulcowych. Skoro ktoś rozsypał tam sorbent, to zapewne wie, z jakiego powodu… Bezpiecznej jazdy i więcej zrozumienia wszystkim życzę.

 13. Nie bardzo wiem w jaki sposób mogło nie być widać auta. Tam jest na prawdę dobra widoczność (nie tak jak przy Solidarności gdzie faktycznie ekrany ograniczają pole widzenia). Powiesz poszkodowanym „sorki oślepiło mnie słońce ?” Jadąc od białej do Terespola zgodnie z ograniczeniami wyprzedzi większość kierujących, a zanim to zrobi siedzi na zderzaku. Jeżdżąc po Europie zachodniej zauważyłem, że nasi jadę max zgodnie z ograniczeniem lub nawet o 5 mniej, bo jak kolega napisał tam są mandaty w ojro płatne na miejscu i nie ma tzw granicy tolerancji. Zdarzyło się, szkoda każdej ze stron. Irytuje mnie fakt, że większość wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością (nie odnoszę się do tego bo nie wiem jaka była sytuacja).

 14. ktoś tutaj poruszył kwestię prędkości, z jaką poruszał się kierowca pojazdu, który miał pierwszeństwo przejazdu. Otóż przy pierwszeństwie prędkość nie ma najmniejszego znaczenia i nie ważne czy Golf jechał 70 km/h czy 170 km/h miał prawo jechać i 200 km/h. Kierowca wyjeżdżający z drogi podporządkowanej ma obserwować pojazdy tak, aby bezpiecznie włączyć się do ruchu. Co do pasów bezpieczeństwa to jest z nimi tak samo jak z wiarą w Boga, tj. pomagają temu, kto wierzy w ich działanie albo i nie. Równie dobrze kierowca mógł powiesić na lusterku różaniec i skutek byłby taki sam, przeżyłby, albo zginął. Pasy są dla idiotów, którzy w nie wierzą.

 15. #Daniel, prędkość ma spore znaczenie. Nie życzę by panu coś się takiego przytrafilo. Ale jeśli się przytrafi to pan wtedy zadecyduje, ok? Pan cwaniakuje a pan świadkiem był? Nie. No właśnie …. Pan z golfa, jechał za duża prędkością na odcinku o ograniczonej prędkości a po coś one są, prawda? Jeśli byłby pieszy na pasach, to też wina pieszego bo pan z golfa mógł jechać i 200?

 16. #qaz, skoro pan dużo jeździ po Europie…. To pan faktycznie często tu w kraju jest. Kierowca boi się dużych mandatów. Podwojenie ilości fotoradarów nic nie da. Kierowca jeździ na pamięć …. #Daniel, jest obowiązek zapinania pasów, prawda? Dlaczego mam wrażenie, że pan jest od osoby prowadzącej golfa? Obwinianie całą winą osobę, która udzieliła pierwszej pomocy nie jest taktowne. Proszę wziąć to pod uwagę. A osoba z podporządkowanej nie widziała pod słońce auta.