Trzymają formę i promują zdrowie

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MTMxNjU0MzAtNjQtMi5qcGc=,
Jedna ze szkół w zaleskiej gminie realizowała projekt, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia m.in. poprzez aktywny wypoczynek czy właściwe odżywianie.
W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej opracowano projekt edukacyjny – „Tydzień zdrowia w naszej szkole”.
Dzieci dowiedziały się m.in. jak wiele kryje się za pojęciem „zdrowie”. Zostały też uświadomione w jaki sposób mogą wpływać na jego stan. Podczas „Tygodnia zdrowia” uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych działaniach takich jak „dzień ruchu”, „zdrowa doniczka”, „zdrowa kanapka”, „wskaźnik BMI” czy „spotkanie z panią dietetyk”.
Dużo zaangażowania dzieci włożyły w zadanie konkursowe „Zdrowie na talerzu”. Uczniowie wykonali wiele interesujących prac plastycznych i literackich.

W Szkole Podstawowej w Wólce Dobryńskiej za profilaktykę i promocję zdrowia odpowiedzialna jest Małgorzata Kuzina. Pani Małgorzata była również pomysłodawczynią i organizatorką realizowanego projektu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *