Tu nie ma czasu na nudę!*

Już 4. rok w Białej Podlaskiej organizowane są wyjątkowe ferie dla dzieci w wieku szkolnym. Aktywnie, sportowo, z dobrym humorem – to słowa, które najlepiej oddają charakter „Ferii na sportowo”.

Dzieci uczestniczą w zajęciach od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00. Mają zapewnione wszelkie atrakcje, przejazdy, bilety wstępów, ubezpieczenie NNW oraz wyżywienie. Uczestniczą w zajęciach z piłki nożnej, sportu, survivalu, jeżdżą na łyżwach, mają wycieczki połączone z kuligiem lub jazdą konną, spędzają czas na świeżym powietrzu.
Nie brakuje również aktywności na basenie, gdzie w ramach półkolonii dzieci nie tylko korzystają z atrakcji aquaparku, ale też grają w koszykówkę wodną, waterpolo, siatkówkę wodną, rugby w wodzie i inne ciekawe rozgrywki pod okiem profesjonalnego instruktora pływania.

Uczestnicy Ferii na Sportowo każdego dnia poznają też niecodzienne gry i zabawy zespołowe, takie jak kubb, krykiet, ringo, zakładnik, flagi, sztandary. Ćwiczą zręczność, równowagę i współpracę.

To wszystko sprawia, że dzieci świetnie się bawią, a między uczestnikami nawiązują się trwałe przyjaźnie. – Dzieci kontaktują się ze sobą, piszą, spotykają i umawiają na te same terminy półkolonii. To nareszcie przełamuje schemat dzieci siedzących przed ekranem komputera- mówi Anna Rodak- współzałożycielka projektu. Zainteresowanie takimi feriami nie słabnie.
Źródło satysfakcji.

– Dostajemy coraz więcej zapytań o nasze zajęcia, a takie zainteresowanie i uśmiech na twarzach dzieci stanowi dLa nas szczególne źródło satysfakcji i motywacji do działania- mówi Marcin Rodak, inicjator akcji/półkolonii „Ferie na sportowo”.

– Naprawdę lubię swoją pracę.  To już 7. edycja sportowego wypoczynku – bo działamy również latem. Nie ma monotonii, za każdym razem mamy nowe zajęcia, wprowadzamy coś nowego, szukamy rozwiązań, które zachęcą dzieci do aktywności fizycznej w czasie wolnym i na co dzień- podsumowuje Marcin Rodak.

Mali odkrywcy
W trakcie półkolonii, poza aktywnością fizyczną, dzieci mają okazję nauczyć się i dowiedzieć ciekawych rzeczy. Największą popularnością cieszą się zajęcia „Chemia od kuchni”, gdzie przeprowadzane są ciekawe i śmieszne eksperymenty chemiczne i fizyczne z wykorzystaniem produktów codziennego użytku.

Bezpiecznie i pod nadzorem
Jedna z najważniejszych dla rodziców kwestii  –  „Ferie na sportowo” to wypoczynek bezpieczny. Nadzorowany jest nie tylko przez Stancję Sanitarno-Epidemiologiczną, co daję pewność wysokiej jakości żywienia, ale również przez Kuratorium Oświaty, a dzieci są ubezpieczone i mają stała opiekę wykwalifikowanej kadry z doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Na ferie / półkolonie zapisać się można poprzez stronę internetową www.rodak.edu.pl lub bezpośrednio u organizatora- tel. 792-456-146.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *