Ty też możesz podzielić się cennym darem

Ty też możesz podzielić się cennym darem 16
Za nieco ponad tydzień odbędzie się kolejna edycja tzw. „Wampiriady”. Studenckie Koło Naukowe „eRka” znów organizuje zbiórkę krwi.
„Wampiriada” odbędzie się w środę (9 maja). Przed głównym budynkiem Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej stanie specjalny ambulans. Krew będzie można oddać od godziny 10 do 13.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba. Jest jednak kilka warunków. Aby oddać krew należy mieć przede wszystkim ukończone 18 lat. Krwiodawcą nie może być człowiek, który chorował na żółtaczkę zakaźną, w ciągu ostatnich 6 miesięcy przechodził zabieg chirurgiczny, miał wykonywaną akupunkturę, tatuaż, przekłucie uszu czy innych części ciała. Krew może oddać osoba, która nigdy nie przyjmowała narkotyków, w ostatnim czasie nie przyjmowała szczepień ochronnych czy leków. Kobieta nie może oddawać krwi w trakcie trwania miesiączki i 3 dni po jej zakończeniu.

Do ambulansu można się zgłosić będąc wypoczętym oraz po lekkim, ubogo tłuszczowym posiłku. Dzień wcześniej nie należy spożywać żadnego alkoholu. Trzeba też pamiętać by zabrać ze sobą dowód tożsamości – dowód osobisty, prawo jazdy, paszport.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *