Tysiące wiernych znów przybędzie do Kodnia

Są takie dwa dni w roku, kiedy do tej urokliwej miejscowości położonej nad Bugiem, przyjeżdża wręcz ogrom pielgrzymów. Mowa o Głównym Odpuście Diecezjalnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mamy dla Was szczegółowy program wydarzenia.  

Pierwszy dzień uroczystości odpustowych odbędzie się we wtorek (14 sierpnia). Na godzinę 9 zaplanowano powitanie przed bazyliką Dziesiątej Podlaskiej Konnej Pielgrzymki w Hołdzie Kawalerii Rzeczpospolitej. Następnie w samo południe w bazylice zostanie odprawiona msza św. z homilią na rozpoczęcie uroczystości odpustowych. Od 16 będzie trwała droga krzyżowa na Kalwarii Kodeńskie, a godzinę później rozpoczną się nieszpory maryjne w bazylice.

O 17.45 z bazyliki na kalwarię przejdzie procesja maryjna. O 18 rozpocznie się tam suma odpustowa pod przewodnictwem JE Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. O 20 w tym samym miejscu przejdzie procesja różańcowa ze światłami. O 21 przyjdzie czas na Apel Maryjny Podlasia i poświęcenie monstrancji wykonanej jako wotum wdzięczności za 500 lat istnienia parafii w Kodniu oraz 100 lat odzyskania niepodległości przez Ojczyznę. Zwieńczeniem tego dnia będzie czuwanie modlitewne o 21.45 prowadzone przez Wspólnotę „Guadalupe” z Lublina. Punktualnie o północy rozpocznie się pasterka maryjna – nocne czuwanie u stóp Pani Podlasia.

Następnego dnia, w środę (15 sierpnia) o 5.30 w bazylice będą odprawiane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 6 i 8 odbędą się msze św. z homilią o. Łukasza Krauzego OMI. Z kolei o godzinie 9 na Kalwarii zostanie odmówiona o Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 9.30 odprawiona będzie msza św. z udziałem Przyjaciół Misji Oblackich. O 11.40 przejdzie procesja z bazyliki na kalwarię, a kwadrans później rozpocznie się suma odpustowa w intencji pielgrzymów pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Piotra Sawczuka.

O 16.30 przyjdzie czas na nieszpory maryjne w bazylice, a o 17 odbędzie się msza św. z homilią o. Łukasza Krauzego OMI. Na 20.30 jest zaplanowany różaniec, a o 21 Apel Maryjny Podlasia i zasłonięcie cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, co będzie zakończeniem uroczystości odpustowych.

Głównemu odpustowi towarzyszyły będą sakramenty pokuty i pojednania: we wtorek od 14 do 16 w Ogrodzie Rajskim przy bazylice i od 16.30 do 23.45 na kalwarii, a w środę o 6 i 8 w bazylice, od 9 do 13 na kalwarii i o 17 ponownie w bazylice.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Zeby jeszcze tylko te tysiące wiernych coś za sobą niosło… hipokryzja ludzi wierzących w największą sektę… sięga dna…..