Uciekał przed policją, bo nie miał uprawnień

Uciekał przed policją, bo nie miał uprawnień 16

Motocyklista nie chciał zatrzymać się do kontroli i ruszył do ucieczki. Mundurowi zatrzymali go, kiedy stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się.

Wczoraj (20 września) przed godziną 15 w Przychodach policjanci chcieli zatrzymać do kontroli motocyklistę. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca jednośladu nie reagował i kontynuował jazdę.

– Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna nadal próbował uniknąć kontroli drogowej. W miejscowości Misie podczas hamowania stracił panowanie nad jednośladem, wywracając go. Na szczęście w wyniku zdarzenia kierowca pojazdu nie doznał obrażeń ciała – pisze podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Hondą kierował 23-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. W trakcie rozmowy z mundurowymi przyznał, że nie zatrzymał się, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd należy do członka jego rodziny.

– Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Salczyńska-Pyrchla.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *