Uciekał przed policją. Tłumaczył, że szuka poroży jeleni

Uciekał przed policją. Tłumaczył, że szuka poroży jeleni 15

Mężczyzna porzucił swój samochód i ruszył do pieszej ucieczki przed policją. Później tłumaczył się tym, że szukał poroży jeleni, a za kierownicę wcale nie wsiadł.

Wczoraj rano (27 marca) podczas patrolu w Dobrynce policjanci zauważyli znany im pojazd marki Audi. Za jego kierownicą siedział mieszkaniec gminy Terespol, który ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę. Ten jednak, by uniknąć odpowiedzialności skręcił na teren jednej z napotkanych posesji, porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Dzięki informacjom przekazanym przez świadka, funkcjonariusze ustalili dokładnie miejsce porzucenia auta i kierunek ucieczki kierowcy. W niedługim czasie udało się go zatrzymać.

– Zatrzymany mężczyzna twierdził, że nie kierował samochodem, a w tej chwili poszukuje poroży jelenia. Na nic zdały się jednak jego wyjaśnienia – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej komendy.

W trakcie prowadzonych czynności potwierdzono jego tożsamość. 28-latek nie powinien prowadzić pojazdów do listopada przyszłego roku. Mężczyzna jest znany policjantom ze względu na to, że w marcu podejrzewano go o kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i wbrew zakazowi. Do tego zdarzenia doszło na terenie Terespola, a urządzenie wykazało wtedy 1,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. To niech policja obstawi drogi w tej Dobrynce bo z artykułu wyniaka że zajście będzie miało miejsce dopiero jutro. Jasnowidzów zatrudniacie? 🙂