Uciekał z samochodu po kolizji. Strażnicy go złapali

Uciekał z samochodu po kolizji. Strażnicy go złapali 15

Blisko promil alkoholu miał we krwi sprawca zdarzenia drogowego, którego po pościgu zatrzymali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Uwagę funkcjonariuszy Straży Granicznej patrolujących teren Terespola zwróciły dwa zderzone ze sobą samochody osobowe pozostawione na drodze. Na miejscu nie było osób poszkodowanych, a sprawca wypadku uciekł ze swojego samochodu.

Powiadomieni o tym przez świadka – byłego policjanta poza służbą – funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekającym kierowcą. Po krótkim czasie udało się im go ująć. Zatrzymany 26-letni mężczyzna miał ranę ciętą kolana i wymagał natychmiastowej pomocy.

W momencie, gdy funkcjonariusze założyli mu opatrunek, zaczął tracić przytomność, został więc przewieziony z miejsca zatrzymania bezpośrednio do Pogotowia Ratunkowego w Terespolu. Tam udzielono mu dalszej pomocy.

Od kierowy czuć było woń alkoholu, a przybyły na miejsce patrol potwierdził, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone później badanie wykazało obecność blisko jednego promila alkoholu w jego organizmie.

Całe zdarzenie miało miejsce we wtorek 13 lutego. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *