Uczczą Ludwika Maciąga w Białej

Uczczą Ludwika Maciąga w Białej 15

W styczniu na wniosek prezydenta Michała Litwiniuka Rada Miasta Biała Podlaska przyjęła uchwałę o szczególnym uczczeniu w 2020 roku 100. rocznicy urodzin wybitnego artysty, profesora Ludwika Maciąga

– Zaplanowaliśmy liczne uroczystości przypominające życie i twórczość tej wybitnej postaci, jednak w związku z zaistniałą sytuacją obecnie koncentrujemy się na – niemniej wartościowych – cyklach udostępnianych online poświęconych artyście. Ich prezentację rozpoczynamy 30 maja.Przybliżymy biografię i dorobek artystyczny Ludwika Maciąga, począwszy od pierwszych młodzieńczych fascynacji, które wpłynęły na profil jego twórczości, po okres dojrzałej pracy artystycznej.Na profilu fb Miasto Biała Podlaska i Muzeum Południowego Podlasia będziemy w każdą środę prezentować kolejne odcinki poświęcone Ludwikowi Maciągowi – podkreśla Michał Litwiniuk, prezydent miasta Biała Podlaska.

Dzieci i młodzież zachęcane są do udziału w konkursach:plastycznym „Koń jako artystyczna inspiracja”oraz fotograficznym „Konie, jeźdźcy, zaprzęgi”.

Regulaminy konkursów dostępne są na stronie internetowej Muzeum Południowego Podlasia. Zostaną rozstrzygnięte w drugiej połowie września.

Władze miasta zapraszają również na wystawę fotograficzną „Ludwik Maciąg. Wspomnienia. Konie”, przygotowaną przez członków Fotoklubu Podlaskiego. Wystawę otworzymy online 29 maja, a następnie będzie ją można do 10 lipca zobaczyć w Bialskim Centrum Kultury. Następnie przeniesiona zostanie do Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.

W ostatni weekend września otworzona zostanie z kolei dużą wystawa poświęconą twórczości Ludwika Maciąga w oficynie zachodniej Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.

Dziś o 16.30 w kościele św. Antoniego zostanie odprawiona msza św. w intencji Ludwika Maciąga.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *