Uczczą pamięć o lotnikach Podlasia

Uczczą pamięć o lotnikach Podlasia 16

Święto Lotnictwa organizowane jest w mieście co roku. Wydarzeniu poza częścią oficjalną towarzyszyć będzie koncert oraz wystawa.

W najbliższą niedzielę (22 września) w Białej Podlaskiej odbędą się uroczystości z okazji Święta Lotnictwa. Podobnie jak w ubiegłym roku rozpoczną się o godzinie 11 mszą świętą w kościele garnizonowym pw. św. Kazimierza Królewicza przy ul. Dokudowskiej.

Dalsza część wydarzenia umiejscowiona będzie na placu przy kościele. O 12 meldunek złoży dowódca Kompanii Reprezentacyjnej. Chwilę później odegrany zostanie hymn, a flaga wzniesie się na maszt. Genezę święta oraz lotniczych tradycji przedstawi płk pil. Wiesław Sokołowski, prezes Bialskopodlaskiego Oddziału SSLW RP.
Po wystąpieniach, zaproszeni goście złożą kwiaty przy pomniku Lotników Podlasia. Będzie można usłyszeć także koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa pt. „Spotkanie lotniczych pokoleń w Szkole Orląt z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego”. Organizatorzy poczęstują uczestników święta wojskową grochówką.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *