Uczczą pamięć poległych i przypomną o historii

Uczczą pamięć poległych i przypomną o historii 16

Miasto Biała Podlaska przyłącza się do obchodów 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i 80. Rocznicy Napaści Sowieckiej na Polskę. Wydarzenia z tym związane odbywać się będą od 1 do 17 września.

Uroczystości zostaną zainaugurowane 1 września mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny. Po mszy uczestnicy złożą wieńce na placu Wolności. Rocznicowy dzień zostanie zakończony na terenie Szkoły Podstawowej nr 3. Zasadzone zostaną tam Dęby Pamięci.

W ciągu następnych dni odbędą się turnieje strzeleckie i konferencja naukowa pt. „II Wojna Światowa na Podlasiu. Przyczyny – przebieg – konsekwencje” przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną. We wtorek (17 września) natomiast odbędą się obchody Dnia Sybiraka i 80. Rocznicy Napaści Sowieckiej na Polskę. Msza święta, która zapoczątkuje uroczystości, odprawiona zostanie w kościele Narodzenia NMP. Następnie uczestnicy przejdą przed pomnik Sybiraków przy ul. Brzeskiej. Tego samego dnia o godzinie 17 w sali widowiskowej BCK przy ul. Brzeskiej 41, odbędzie się Koncert Pamięci w wykonaniu młodzieży z BCK i „Staszica”, który zakończy obchody Dnia Sybiraka.

Uczczą pamięć poległych i przypomną o historii 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *