Uczennica ze „Staszica” laureatką Olimpiady

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MTgxNDQ1MzAtMTIyLTEuanBn
Jedną z aż 1400 uczestników Olimpiady z języka rosyjskiego była Anna Myronenko, która zajęła IV miejsce i otrzymała tytuł laureata.
Anna Myronenko, uczennica IV LO im. Stanisława Staszica, zajęła IV miejsce w XLIX edycji Olimpiady Języka Rosyjskiego. Tym samym, uzyskała tytuł laureata Olimpiady Języka Rosyjskiego, co jest równoznaczne ze zwolnieniem z matury oraz uzyskaniem 100 procent z poziomu podstawowego oraz rozszerzonego. Ania jest uczennicą klasy pierwszej, zatem stres przedmaturalny jej nie dosięgnie.

Finał ogólnopolski Olimpiady miał miejsce w dniach 14-15 kwietnia w Warszawie. Opiekunką uczennicy była mgr Sylwia Kryńska–Kawka.

Uczennica oprócz tego, że jest miłośniczką języka rosyjskiego, interesuje się również nauką innych języków obcych. Bardzo lubi śpiewać i malować, a w związku z tym bierze udział w licznych konkursach muzycznych i plastycznych. Interesuje ją również taniec klasyczno-nowoczesny. Tańczy w Akademii Tańca „Dance Academy Studio” działającej przy Bialskim Centrum Kultury.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *