Uczniowie kodeńskiej szkoły działają charytatywnie

dav

To już kolejny raz, gdy uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu brali udział w akcji „Twój dar serca dla hospicjum”. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby drugiego człowieka. Co roku prowadzona jest też zbiórka pieniędzy.

Organizatorem akcji jest Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia we współpracy z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Hospicjum powstało w 1997 roku i od tamtej pory obejmuje domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami.

Akcja „Twój dar serca dla hospicjum” odbywa się co roku i zawsze towarzyszą jej rozmaite wydarzenia artystyczne, kiermasze, a uczniowie ze szkół z całej Lubelszczyzny kwestują, by wesprzeć swoich rówieśników, podopiecznych hospicjum.

Do tego przedsięwzięcia regularnie włącza się także ZPO w Kodniu. Uczniowie w tym roku zorganizowali szereg działań oraz koncert charytatywny. Muzyczne wydarzenie przygotowały dzieci z klasy 7a, wolontariuszy grupy „Pomocna dłoń”, pod opieką Teresy Filipek.

Gościem specjalnym uroczystości był o. dr Filip Leszek Buczyński, który przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawiał sylwetki dzieci – podopiecznych hospicjum. Każda osoba to oddzielna historia zarówno dziecka jak i całej rodziny. W ramach akcji odbył się również koncert „Mam talent” w czasie którego uczniowie kodeńskiej placówki zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, sceniczne oraz plastyczne. Wystąpił także chór szkolny.

Podczas koncertu szkolnego gośćmi byli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach. Placówka ta wcześniej wyraziła chęć współpracy i w swoim ośrodku również zbierała pieniądze do puszki. W wydarzeniu uczestniczyli także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy.

Zwieńczeniem akcji było podliczenie pieniędzy z puszki i przekazanie ich na konto hospicjum. W sumie udało się zebrać prawie 1,2 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup leków, środków higienicznych, materiałów opatrunkowych, sprzętu medycznego , naprawę i zakup części zamiennych do tego sprzętu oraz pomoc socjalną dla chorych dzieci i ich rodzin.

We wtorek (4 czerwca) najbardziej zaangażowani uczniowie wzięli udział w podsumowaniu XI edycji akcji ,,Twój Dar Serca Dla Hospicjum”. Wydarzenie to miało miejsce w Lublinie w sali widowiskowej Fundacji Dantis. Uświetniły je występy artystów oraz pokaz iluzjonisty.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *