Uczniowie nie zapominają o swoim patronie

DSC_3947
Już od ośmiu lat bialska szkoła obchodzi dzień swojego patrona. Święto jest doskonałą okazją, by przybliżyć uczniom sylwetkę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poety i żołnierza.

Zespół Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej w minioną środę świętował Dzień Patrona. – Krzysztof Kamil Baczyński to wybitny poeta okresu wojny i okupacji, odważny i młody człowiek, żołnierz, uczestnik powstania, patriota, który zginął w imię ideałów wolności ojczyzny. To patron młodych, dlatego też w roku 2009 naszej szkole nadano jego imię, a dziś czcimy tego wielkiego, ale skromnego człowieka – mówił podczas rozpoczęcia uroczystości Henryk Zacharuk, dyrektor placówki.

Szkoła imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego otrzymała osiem lat temu. Od tamtej pory, rozkrocznie w kwietniu z tej okazji organizowana jest specjalna uroczystość. Jest to m.in. czas na refleksję oraz przemyślenia o poecie i żołnierzu. Uroczystość jest również okazją na przedstawienie inscenizacji przygotowanej przez młodzież. Co roku odbywa się również konkurs, którego tematem przewodnim jest życie i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *