Uczniowie „Piątki” najlepsi w konkursie o bezpieczeństwie

343-127345
fot. lubelska.policja.gov.pl

W tegorocznej edycji zmagań wzięło udział 20 drużyn z całego powiatu. Konkurs odbywa się już od prawie dwóch dekad. Co roku do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Powiatowy Finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” odbył się w miniony piątek (25 maja) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej. Jego celem jest przede wszystkim propagowanie wiedzy o zagrożeniach, na które mogą się natknąć młodzi ludzie w swoim codziennym życiu. Konkurs ma na celu również rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, przeciwdziałanie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z odpowiednimi reakcjami w sytuacjach, kiedy ich życie bądź zdrowie będzie zagrożone.

W tegorocznym finale zmierzyło się 20 drużyn ze szkół podstawowych z całego powiatu. Uczestnicy spotkali się w trzech konkurencjach. Ich zadaniem było m.in. rozwiązanie testu wiedzy oraz dokonanie „Prezentacji Szkoły oraz Bezpiecznego Hasła”. Ocenie podlegał także przygotowany przez grupy plakat, stanowiący projekt graficzny do zamieszczenia na koszulce.

Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 w Białej Podlaskiej. Kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa w Szóstce oraz Szkoła Podstawowa w Hrudzie. Głównymi nagrodami w konkursie były rowery górskie, aparaty oraz inne upominki, które ufundowali sponsorzy imprezy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *