Uczniowie podstawówki mierzyli się w pięknym czytaniu

Uczniowie podstawówki mierzyli się w pięknym czytaniu 16
fot. GBP Łomazy

„Wspaniale jest, kiedy można już czytać samemu” to hasło IV Gminnego Konkursu Pięknego Czytania, który zrzesza najmłodszych uczniów klas szkoły podstawowej.

14 czerwca (czwartek) w Zespole Szkół w Łomazach odbył się konkurs, w którym udział wzięli uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Łomazach i Huszczy.

Pani Bogumiła Wińska Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach przywitała gości i rozpoczęła konkurs. W jury zasiedli: Agata Chwalewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach, Marlena Stefaniuk – logopeda, Ewa Karpowicz – Nauczyciel Nauczania Przedszkolnego.

Po wysłuchaniu uczestników przyznano dyplomy i nagrody w trzech kategoriach: klasy I, klasy II oraz klasy III. Wśród uczniów klas pierwszych najpiękniej czytającą okazała się Agnieszka Bandzarewicz. Drugie miejsce przyznano Wiktorii Szyndler, zaś trzecie Marcie Buczyńskiej. Z klas drugich na podium stanęły dwie osoby, kolejno Krzysztof Jarzębski i Marlena Hołownia. W kategorii klas trzecich najlepsza była Maja Rudzka, za nią na miejscu drugim Jan Telaczyński, a trzeci stopień podium dzieliła dwójka czytających: Derlukiewicz oraz Emilia Lipińska.

Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego.
Organizatorami byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach, Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, Zespół Szkół w Łomazach.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *