Uczniowie technikum z wizytą na uniwersytecie

IMG_7638
fot. nadesłane

Młodzież kształcąca się w dziedzinie mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz żywienia i usług gastronomicznych odwiedziła Wydział Przyrodniczy siedleckiego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Tam pod opieką nauczycieli uczestniczyli w warsztatach.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej wzięli udział w „Dniu z Wydziałem Przyrodniczym” na UPH w Siedlcach. Młodzież powitała prodziekan ds. rozwoju dr hab. Anna Zaniewicz-Bajkowska. Doktor przybliżyła kierunki kształcenia i zachęciła przybyłych do studiowania na siedleckiej uczelni. Uczniowie podczas wizyty na uniwersytecie mieli szansę zweryfikowania i pogłębienia swojej wiedzy uczestnicząc w szeregu różnorodnych warsztatów. Przykładowo o fenomenie gleby mówił dr hab. Marcin Becher. Natomiast na temat nagłego zatrzymania krążenia w rytmach defibracyjnych mówił dr Piotr Leszczyński. Na fakty i mity o plemnikach zwróciła uwagę dr hab. Anna Wysokińska, a na ocenie surowców stosowanych w żywieniu zwierząt skupiła się dr hab. Alina Janocha.

Warsztaty sokowe przeprowadziły dr hab. Jolanta Franczuk, prof. dr hab. Anna Zaniewicz-Bajkowska oraz mgr Krystyna Chromińska. Panie przygotowały zajęcia praktyczne z przygotowania świeżo tłoczonych soków warzywnych i owocowych. Z kolei dr Grzegorz Łazarski, dr hab. Jolanta Marciniuk oraz dr hab. Paweł Marciniuk zaproponowali uczniom warsztaty botaniczno-kulinarne, czyli „Kuchnia dzika prosto z trawnika”. O kwestii „Czy wiesz co jesz?” mówiły mgr Milena Kobylińska oraz dr hab. Katarzyna Antosik. Ostatnimi z warsztatów była ocena mięsa i produktów mięsnych. Mówili o tym dr inż. Krystian Tarczyński oraz dr hab. Andrzej Zybert.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *