Uczniowie z Szóstki zwycięzcami powiatowego konkursu

2019.05.20 JB6
fot. nadesłane

Powiatowy Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” odbywa się już od prawie dwóch dekad. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięli udział uczniowie z 17 szkół podstawowych. Uczestnicy musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w piątek (17 maja) w Szkole Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej. Jego celem było przede wszystkim upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z prawidłowymi reakcjami w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Uczniowie mieli za zadanie m.in. rozwiązać test wiedzy składający się z 20 pytań, a także dokonać tzw. prezentacji szkoły i bezpiecznego hasła. Ciekawą konkurencją była tegoroczna nowość. Uczestnicy po raz pierwszy musieli opracować grę planszową, która byłaby pomocna w zapoznawaniu i przyswojeniu zasad bezpieczeństwa na drodze, w internecie, nad wodą czy w domu.

Każda z drużyn wykazała się wysokim poziomem wiedzy prewencyjnej. Ostatecznie jednak zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Szóstce. Tuż za nią były Szkoła Podstawowa w Sosnówce oraz Szkoła Podstawowa w Komarnie Kolonii. Wygrani otrzymali masę nagród – rowery górskie, tablety, głośniki bluetooth oraz inne atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *