Uczniowie zachęcają, uczniowie wybierają

DSC_3717
Którą szkołę wybrać? To pytanie z pewnością zadawali sobie gimnazjaliści, którzy przybyli do „Staszica” na targi edukacyjne. Szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta w jednym miejscu i czasie miały okazję przedstawić, co mają do zaoferowania.

W ubiegły wtorek (24 kwietnia) na hali IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej po raz czwarty odbyły się Targi Edukacyjne przeznaczone dla uczniów gimnazjów, którzy już niebawem staną przed wyborem kierunku swojej dalszej ścieżki edukacyjnej. Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej oraz miejskiego samorządu.

– Podczas targów wszystkie szkoły mogą zaprezentować się w jednym miejscu i czasie. Każda placówka ma swoje stoisko, a także dziesięciominutową prezentację na scenie – tłumaczy Justyna Prokocka-Kasjaniuk, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. – W tym roku swój udział w wydarzeniu zgłosiło ponad 700 uczniów. Ta liczba utrzymuje się rokrocznie. Pomimo to, że teoretycznie liczba uczniów maleje, to dołączają do nas nowe gimnazja.

Gimnazjaliści, którzy pojawili się tego dnia w hali „Staszica” mieli okazję zapoznać się z ofertą każdej szkoły średniej z terenu Białej Podlaskiej. Mowa tu zarówno o placówkach publicznych jak i prywatnych. Pierwszy raz w targach wzięła udział również placówka spoza miasta, a mianowicie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej. Swoją ofertę prezentowały także dwie bursy szkolne.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Już niebawem pojawi się również wideo.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *