Uczyli się pierwszej pomocy

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MjAxMjI5MDEtMTIyLTcuanBn

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy to niezwykle cenna wiedza i najlepiej zdobyć ją jak najwcześniej. Przekonali się już o tym uczniowie kodeńskiej szkoły.

We wtorek i środę (17-18 kwietnia) odbyły się zajęcia w Szkole Podstawowej w Kodniu w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”, które polegają na nauce udzielania pierwszej pomocy przez uczniów. Zajęcia odbywają się dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od której otrzymała fantomy i inne pomoce dydaktyczne.

Uczniowie klasy III B spotkali się po południu wraz z nauczycielkami: wychowawczynią Joanną Hernik oraz Teresą Filipek, koordynatorką programu. Zajęcia profilaktyczno-wychowawcze „RATUJEMY NOCĄ” odbywały się w pełnym skupieniu oraz zaangażowaniu uczniów. Dzieci opanowały do perfekcji takie umiejętności jak sprawdzanie przytomności i oddechu, wzywanie pomocy, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO).

Wszystkie zdobyte umiejętności praktyczne zostały zaprezentowane na koniec zajęć rodzicom, a także dyrektorowi ZPO w Kodniu, Jackowi Malarskiemu.

Po zakończeniu zajęć był czas na miły akcent. Uczniowie rozegrali turniej piłkarski, brały udział w zabawach sportowych na sali gimnastycznej, a także wybrały się do piekarni mechanicznej w Kodniu. Tam czekało na nich uprzednio przygotowane przez jednego z rodziców ciasto, z którego dzieci uformowały ciasteczka do pieczenia. Następnie, uczniowie poszli na spacer z latarkami, wzięli udział w nauce tańca belgijskiego oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach integrujących. Dla niektórych dzieci była to pierwsza noc spędzona poza domem, lecz pełna wrażeń i atrakcji.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *