Uczyły się poruszać po miasteczku

Uczyły się poruszać po miasteczku 16

Jak zachować się dojeżdżając do przejazdu kolejowego? Jak poruszać się rowerem po drodze oraz wiele innych zasad ruchu drogowego poznały dzieci, które w sobotę przyjechały do Parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim. Działało tam mobilne miasteczko ruchu drogowego. 

– W minioną sobotę w Parku Potockich na wszystkie dzieci czekało mobilne miasteczko ruchu drogowego. Sierż. szt. Piotr Grzeszyk, dzielnicowy Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim w przystępny dla najmłodszych sposób opowiadał o zasadach ruchu drogowego. Przypominał jak poruszać się po drodze rowerem, czy też jak zachować się podczas dojazdu do ronda bądź przejazdu kolejowego. Nie zabrakło też informacji dotyczących przepisów obowiązujących pieszych oraz konieczności używania elementów odblaskowych – informuje podkom. Barbara Salczyńśka-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Mobilne miasteczko składa się z mat gumowych – ulic z rondem, przejściem dla pieszych oraz strzeżonym przejazdem kolejowym. Są sygnalizatory świetlne i znaki drogowe. Pozwala to w bezpieczny dla dzieci sposób przećwiczyć posiadane przez nie umiejętności.

Policjant przeprowadzając poszczególne dzieci przez całe miasteczko wskazywał też zachowania niewłaściwe, które mogą stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa podczas realnych już sytuacji.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

Uczyły się poruszać po miasteczku 17Uczyły się poruszać po miasteczku 18

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *