Udany rok Klubu Karate Kyokushin

20190310_182114

Bialski Klub Karate Kyokushin Wataha podsumował rok i swoje osiągnięcia.Zajmowali najwyższe lokaty w Polsce i za granicą. Mają w swoich szeregach mistrzów Polski oraz świata.

Przygotowania do Mistrzostw Europy we Wrocławiu rozpoczęli już na początku roku. Wzięli także udział w Mistrzostwach Polski Wschodniej oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików, które odbyły się 10 marca. Zwodnicy klubu uzyskali tam wysokie lokaty. Pierwsze miejsce zajął Paweł Konieczny. Na takim stopniu podium stanęły również Aleksandra Mincewicz i Maja Pietraszuk. Drugie lokaty wywalczyli Zuzanna Lewczuk i Jakub Hermanowski, a trzecie Karol Chodkowski oraz Antoni Jańczuk.

W maju ośmiu zawodników wzięło udział w 33. Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin we Wrocławiu. Pierwsze miejsce wywalczyli tam Ariel Miszkiniuk i Aleksandra Mincewicz, a trzecie Paweł Konieczny oraz Zuzanna Lewczuk.

Z sukcesem wrócili również z Mistrzostw Polski w Szczecinie. Paweł Konieczny oraz Aleksandra Mincewicz uzyskali tam najwyższe lokaty. Te wyniki pozwoliły im uzyskać drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej mistrzostw Polski na 76 uczestniczących klubów.

W listopadzie w Tokio odbyły się Mistrzostwa Świata. Wzięli w nich udział Aleksandra Mincewicz oraz Ariel Miszkiniuk. Sensei Ariel Miszkiniuk zajął trzecie miejsce w kategorii masters.

Rok zakończył się Pucharem Europy w Mińsku na Białorusi. Wystartowało w nim dziesięciu zawodników BKKK. – Nie zawiedli Paweł Konieczny oraz Aleksandra Mincewicz zajmując trzecie miejsce. Pozostali zawodnicy zebrali doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości – pisze klub.

– Rok 2019 dla BKKK Wataha był historycznym rokiem . Wiele się wydarzyło, nasi zawodnicy stawali na podium najważniejszych imprez Karate Kyokushin. Staliśmy się liczącym Klubem Karate Kyokushin w Polsce. Dobre wyniki to efekt ciężkiej pracy trenerów a przede wszystkim zawodników. Postaramy się żeby rok 2020 był równie udany – piszą.