Udaremniono przemyt papierosów wartych 1,5 mln złotych

Udaremniono przemyt papierosów wartych 1,5 mln złotych 16

Udaremniono przemyt ponad 100 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej blisko 1,5 mln złotych. Nielegalny transport zatrzymany został na granicy w Koroszczynie. To jeden z większych przemytów papierosów udaremnionych w tym roku na wschodniej granicy Polski.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Koroszczynie Krajowej Administracji Skarbowej poddali szczegółowej kontroli wjeżdżający z Białorusi do Polski samochód ciężarowy. Zgodnie z dokumentami ciężarówka miała być załadowana zrębkami drewna. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził obraz z przeskanowania pojazdu na urządzeniu RTG, sugerujący, że poza legalnie wwożonym ładunkiem w naczepie znajduje się także inny towar.

W trakcie szczegółowej rewizji okazało się, że w kilkuset workach ze zrębkami ukryte są nielegalne papierosy – w sumie 104535 paczek z białoruskimi znakami akcyzy. Przeciwko kierowcy pojazdu funkcjonariusze celno-skarbowi wszczęli postępowanie karne-skarbowe. Mężczyzna nie przyznał się do próby przemytu. Ujawnione papierosy zostały zajęte i trafiły do magazynu depozytowego.

Udaremniono przemyt papierosów wartych 1,5 mln złotych 17 Udaremniono przemyt papierosów wartych 1,5 mln złotych 18 Udaremniono przemyt papierosów wartych 1,5 mln złotych 19 Udaremniono przemyt papierosów wartych 1,5 mln złotych 20

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Teraz karzdy TIR wozi faje. Taksamo jest z maszynistami pociongów. W Terespolu towaru nie brakuje. Celnicy karzdego nie skontrolujom, bo i na co tesz muszo rzyć. Taka jest prawda.