Ujął pijanego kierowcę po służbie. Akcja przebiegła sprawnie

Ujął pijanego kierowcę po służbie. Akcja przebiegła sprawnie 15

Policjant po służbie ujął pijanego kierowcę. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierujący autem był pijany a także nie posiadał uprawnień.

W piątek (22 maja) na Al. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, policjant będący w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Wsiadł on w takim stanie za kierownicę Audi i odjechał. Policjant od razu ruszył za nim i powiadomił dyżurnego bialskiej komendy.

Nietrzeźwego kierowcę udało się ująć na parkingu przy ul. Sidorskiej. – W trakcie rozmowy z mężczyzną, potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariusza. Wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu – mówi Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy.

Mundurowi, którzy dotarli na miejsce potwierdzili tożsamość kierowcy. Był nim 38-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Wykonano także badanie stanu trzeźwości, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kierowca Audi nie posiadał również uprawnień do kierowania autem.

O dalszym losie 38-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *