Ukradł papierosy i wędlinę. Zdradziły go reklamówki z logiem okradzionego sklepu

Ukradł papierosy i wędlinę. Zdradziły go reklamówki z logiem okradzionego sklepu 16

W miniony wtorek (2 czerwca) doszło do włamania z kradzieżą do sklepu spożywczo-przemysłowego w Międzyrzecu Podlaskim. Łupem sprawcy padły wtedy papierosy oraz alkohol. Złodziej pokusił się również na wędlinę ze sklepowej lady. Właściciel sklepu oszacował swoje straty na około 12 tys. zł.

– Tego samego dnia funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiego komisariatu wracając po zakończonej służbie na jednej z ulic miasta zauważył siedzącego na ławce mężczyznę. Podejrzenia policjanta wzbudziły pakunki, które posiadał. Część z nich znajdowała się w reklamówkach z logo okradzionego sklepu – relacjonuje Barbra Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy. Funkcjonariusz postanowił to zweryfikować oraz powiadomić policjantów patrolujących teren.

Wspólne działania pozwoliły na ustalenie, że 38-letni mieszkaniec Siedlec w reklamówkach posiada część przedmiotów pochodzących z kradzieży. Zatrzymano go do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, miejsce ukrycia pozostałych artykułów. Okazało się, że sprawca pozostawił je na jednej z opuszczonych posesji.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie 38-latka. Mężczyzna podejrzany jest też o kradzież roweru na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Do zdarzenia doszło na początku maja, a przestępstwo nie było zgłoszone organom ścigania. Jednoślad odnaleziono w jednym z lombardów w Siedlcach. W tym wypadku pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 2,5 tys. zł.

38-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a także oszustwa na szkodę lombardu. O jego losie zadecyduje sąd.

Ukradł papierosy i wędlinę. Zdradziły go reklamówki z logiem okradzionego sklepu 17

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *