Ukradli puszkę z pieniędzmi

Ukradli puszkę z pieniędzmi 15

Dwaj mężczyźni ukradli puszkę WOŚP. Wyrwali ją 14-letniemu wolontariuszowi. Nie on jeden był ich celem, próbowali także ukraść puszkę z pieniędzmi innemu nastolatkowi. Grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wytężonej pracy policjantów z Białej Podlaskiej wczoraj udało się ustalić i zatrzymać dwóch sprawców kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielne popołudnie złodzieje wyrwali puszkę 14-letniemu wolontariuszowi, który kwestował na ulicy Moniuszki w Białej Podlaskiej. Ci sami sprawcy próbowali ukraść puszkę z pieniędzmi innemu małoletniemu wolontariuszowi, ale nie udało im się to z uwagi na jego postawę.

W minioną niedzielę po godzinie 17 bialska komenda przyjęła zgłoszenie o kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do której doszło na ulicy Moniuszki.

Jak ustalili policjanci do dwójki małoletnich wolontariuszy kwestujących na ulicy podbiegło dwóch młodych mężczyzn. Wyrwali oni puszkę z rąk jednego z 14-latków. To samo próbowali uczynić z puszką trzymaną przez drugiego małoletniego, jednak jemu udało się ją schować przed napastnikami pod kurtką. Następnie złodzieje oddalili się z miejsca zdarzenia – informuje Wojciech Lesiuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Bardzo szybko, bo już wczoraj, udało im się ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży. Okazali się nimi być dwaj 20-latkowie z Białej Podlaskiej.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania jednego z nich kryminalni zabezpieczyli część skradzionych pieniędzy. Policjantom udało się także ustalić miejsce porzucenia puszki, która została całkowicie zniszczona przez złodziei w trakcie  wyjmowania z niej pieniędzy.

Jeszcze wczoraj złodzieje usłyszeli zarzuty, do popełnienia których przyznali się. Grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *