Umowa podpisana. Rządowe pieniądze na Warszawską i Koncertową

Umowa podpisana. Rządowe pieniądze na Warszawską i Koncertową 16

Prezydent Michał Litwiniuk wraz ze skarbnik Martą Mirończuk podpisali w Urzędzie Wojewódzkim umowę na dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. To kwota 12,7 mln zł na przebudowę ul. Warszawskiej oraz budowę ul. Koncertowej. To jedna z największych kwot dofinansowania w województwie lubelskim.

– Biała Podlaska otrzymuje kolejne dofinansowania dzięki bardzo dobrze przygotowanym i wysoko ocenianym projektom przygotowywanym przez zespół kierowany przez naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta Michała Romanowskiego – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowa prezydenta.

Miasto czeka przebudowa ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A. Realizacja inwestycji polega na przebudowie 1031 m drogi powiatowej klasy Z w ciągu ulicy Warszawskiej, która stanowi wjazd do centrum miasta od strony zachodniej. Przebudowana droga będzie posiadała dwa pasy ruchu po 3,5 m szerokości z wydzielonymi miejscami lewoskrętami. W ramach inwestycji po stronie południowej zostanie wykonany dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy szerokości 3,5m  w większości odsunięty od jezdni, chodnik szerokości 2m i dwukierunkowa ścieżka rowerowa szerokości 2m odsunięte od jezdni o długości ok. 381m. Po stronie północnej chodnik odsunięty od drogi szerokości 2m o długości ok. 866m. Po każdej stronie drogi powstanie 1 zatoka autobusowa wyposażona w perony. Dodatkowo powstanie kanalizacja deszczowa, oświetlenie, zostaną wykonane zjazdy na posesje oraz przebudowane 4 skrzyżowania z drogami gminnymi wraz z  przebudową kolidującej sieci uzbrojenia terenu. Przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w wyspy dzielące. Powierzchnia budowanych ścieżek rowerowych wynosi 800 m2, chodników 3200 m2, ciągów pieszo-rowerowych 2200 m2, zjazdów 2600 m2. Obecnie w rejonie projektowanej inwestycji znajduje się jezdnia o bardzo zniszczonej nawierzchni wymagająca niezwłocznej naprawy, szerokość jezdni wynosi ok 7 m. Rozpoczęcie realizacji planowane jeszcze w 2019 r., zakończenie we wrześniu 2020 r. Aktualna szacunkowa wartość inwestycji wynosi 14 mln zł. Na podstawie umowy o dofinansowanie wartość dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych to 8 323 649,00 zł.

Dofinansowanie otrzymała również  ulicy Koncertowej z kanalizacją deszczową w Białej Podlaskiej. Zadanie polega na budowie ul. Koncertowej w Białej Podlaskiej na odcinku między ulicą Witoroską, a ulicą Daleką. W ramach zadania są przebudowane zostały skrzyżowania z ul. Witoroską,  Gromadzką po stronie południowej i Boczną po stronie północnej, skrzyżowanie z ul. Chłodną, wykonano łącznik ulicy Koncertowej z ulicą Daleką. Budowana ul. Koncertowa to droga klasy Z szerokość jezdni 2×3,5 m, długość odcinka 710 m. Wzdłuż jest wykonany z południowej strony chodnik i 2 zatoki komunikacji miejskiej z peronami oraz ze strony północnej zostanie oddana do użytkowania  dwukierunkowa ścieżka rowerowa. W ramach zadania zrealizowano również budowę ulicy Gromadzkiej jako drogi klasy D, o  szerokość jezdni 2×2,5 m i długość odcinka 168 m, oraz ulicy Bocznej klasy D, o szerokości jezdni 2×2,5 m i długości odcinka 90 m, z chodnikiem po stronie wschodniej.

– To właśnie tu decyzją prezydenta Michała Litwiniuka powstało rondo zwiększające komfort i bezpieczeństwo kierowców, przede wszystkim mieszkańców tej części miasta, w której znajduje się duże osiedle – dodaje rzecznik.

Realizację zadania rozpoczęto w marcu 2019 r., planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to grudzień 2019 r. Aktualna szacunkowa wartość inwestycji wynosi 8,36 mln zł. Na podstawie umowy o dofinansowanie wartość dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych to: 4 400 958,00 zł.

Umowa podpisana. Rządowe pieniądze na Warszawską i Koncertową 17

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jedyną decyzją w tym wszystkim jest rondo na ul Witoroskiej, szkoda, że nie turbinowe bo owa turbina by wywaliła go z zajmowanego stanowiska.

  2. Pan Wojewoda, Przemysław Czarnek obecnie juz poseł elekt, to szlachetny człowiek, potrafi wznieść się ponad podziałami, pomimo, ze reperzentuje PiS, a prezydent Litwiniuk -totalną opozycję.. Prosimy brać z Niego przykład i w Senacie utworzyć patriotyczno-narodową większość. Dziwne, że w tym artykule nie wymieniono nawet jego nazwiska, choć to dzięki Jego dobrej woli ten kontrakt, Totalni nie byliby w stanie zdobyć na taki heroizm, zeby wsoierać finasowo politycznych przeciwników

  3. do Dr Przemysław Czarnek prawdziwy Patriotą. A ja głupi myślałem, że pieniądze przyznaje się na podstawie merytorycznie wypełnionego wniosku a nie wg „woli” Urzędnika. Swoją drogą podziwiam Pana Czarnka za odwagę i konsekwentną obronę chrześcijańskich wartości . Nikt pisowi nie obiecał, że rządzenie będzie łatwe. Choć byli i tacy co tak sobie wyobrażali, szli na łatwiznę i w tym celu wchodzili w koalicje nawet z PO. Daleko szukać nie trzeba. Jak to się skończyło też wiemy. Co stało się potem o zgrozo też wiemy. Odwagę i żelazne zasady Pana Czarnka mogę zestawić z czym , jak to nazwać, …….. obecnego posła.