Urlop 2020 inny niż wszystkie – jak spędzić tegoroczne wakacje?

Urlop-2020


Nowa rzeczywistość spowodowana pandemią koronawirusa sprawiła, że wielu z nas musiało zmodyfikować swoje wakacyjne plany. Zamknięcie granic, liczne obostrzenia, a także konieczność zachowania społecznego dystansu sprawiają, że plany odpoczynku w zagranicznych kurortach czy też w popularnych nadbałtyckich miejscowościach wielu z nas odkłada na przyszłość. Jak zatem atrakcyjnie zaplanować tegoroczny wypoczynek?

 

ROD-os, czyli „Rodzinne Ogródki Działkowe Ogrodzone Siatką”

 

Nie da się ukryć, że w tym roku odpoczynek we własnych przydomowych ogródkach, na działkach, a nawet na balkonach, przeżywa swój renesans. Potwierdzają to chociażby rekordowe dane sprzedaży mebli ogrodowych, leżaków, hamaków, grilli czy też oświetlenia ogrodowego. Część z nas planuje wykorzystać dni wolnego na dawno odkładany remont. A co z tymi, którzy mimo wszystko chcą zmienić otoczenie?

 

Wakacje w Polsce

 

Jakże aktualne są dziś strofy wiersza Stanisława Jachowicza: Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie (…). I rzeczywiście – odkrywanie pięknych zakątków Polski, często mniej uczęszczanych, jest doskonałą receptą na tegoroczny sezon urlopowy.

Dowolny przewodnik po Polsce, który można nabyć w każdej księgarni, zaprowadzi nas w najpiękniejsze miejsca. W zależności od naszych potrzeb i zainteresowań możemy sięgnąć po przewodniki stworzone z myślą o rodzinach z dziećmi, które uwzględniają liczne atrakcje dla najmłodszych. Możemy zainspirować się przewodnikami napisanymi z myślą o cyklistach, podpowiadające nam, jakimi trasami rowerowymi dotrzeć w niezwykłe miejsca. Możemy także podążać śladami sławnych ludzi, odkrywać najwspanialsze zamki, pałace i fortyfikacje albo wyruszyć w podróż kulinarną.

Polska ma wiele do zaoferowania, o czym czasem zapominamy. Tym razem mamy jednak okazję, by odkryć nasz kraj na nowo. Schodząc z najbardziej popularnych szlaków, możemy dotrzeć w zapomniane, ale nie mniej zachwycające miejsca i z satysfakcją poznawać nasz kraj.

 

Odkrywanie własnego regionu

 

Przy odrobinie kreatywności można fantastycznie spędzić czas, nawet nie wyjeżdżając daleko od domu. Zwiedzanie zabytków własnego miasta czy odkrywanie najciekawszych zakątków regionu może być strzałem w dziesiątkę. Podobnie jak wczasy na wsi w gospodarstwach agroturystycznych. Warto wziąć do ręki przewodnik po Polsce, regionie lub nawet po własnym mieście i zorganizować sobie urlop inny niż wszystkie. Być może taki wypoczynek okaże się nawet bardziej atrakcyjny niż coroczne wakacje w Egipcie, Turcji czy Grecji?

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *