Uroczystość w hołdzie Konstytucji

Uroczystość w hołdzie Konstytucji 15
W tym roku przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wiemy, jak obchody tego niezwykle ważnego wydarzenia będą przebiegały w Terespolu.
W nadbużańskim mieście obchody potrwają trzy dni – od 1 do 3 maja. Pierwszego dnia na godzinę 10 zaplanowano Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej klas I-III na Orliku w Terespolu. Z kolei 2 maja odbędzie się wyjazd dzieci ze szkółek piłkarskich MOK i KP Granica Terespol do Warszawy na Stadion Narodowy. W programie znalazł się Finał Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku oraz Finał Pucharu Polski Legia Warszawa-Arka Gdynia.

Oficjalne obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się oczywiście w środę w samo południe mszą św. w kościele pw. Trójcy Świętej, ale przed nią rozpocznie się Turniej Tenisa Ziemnego mężczyzn w grze pojedynczej o godzinie 9. Odbędzie się on na kortach na Stadionie Miejskim. O 13 zaś nastąpi przemarsz pod pomnik Niepodległości, gdzie delegacje złożą wieńce.

Ponadto, w terespolskiej Prochowni będzie można zobaczyć wystawę sprzętów codziennego użytku – maszyny do szycia, wagi, żelazka, domowe liczniki elektryczne, aparaty fotograficzne czy sprzęt radiowo-telewizyjny. Pojawi się także wystawa kolejowych akcesoriów sygnalizacyjnych i inne wystawy stałe. Ekspozycje będzie można podziwiać od poniedziałku do soboty od 9 do 13, w niedzielę od 15 do 17, 1 maja od 9 do 13, a 3 maja od 13 do 17.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *