Uroczystości upamiętniające ofiary tragicznego lotu już za nami

DSC_8817
W obchodach kolejnej rocznicy wydarzenia, które wstrząsnęło całą Polską, wzięli udział samorządowcy, politycy a także bialczanie.

W ubiegłą niedzielę (8 kwietnia) w Białej Podlaskiej obchodzono ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Msza św. miała miejsce w Kościele św. Antoniego, następnie nastąpiło wygłoszenie apelu i uroczyste złożenie kwiatów pod tablica upamiętniającą 96 ofiar katastrofy. Kwiaty złożono także pod pominkiem pary prezydenckiej na placu Wojska Polskiego. Głos zabrali prezydent Dariusz Stefaniuk oraz poseł Adam Abramowicz.

– Osiem lat temu dotarła do nas ta tragiczna wiadomość o katastrofie. Społeczeństwo Białej Podlaskiej przyjęło ją z ogromnym bólem, dodatkowo ten bół potęgował fakt, że zginęli ludzie związani z naszym miastem – mówi poseł Adam Abramowicz.

Mowa tutaj o gen. Andrzeju Błasiku oraz stewardessie Barbarze Maciejczyk, którzy byli na pokładzie TU-154M podczas feralnego lotu. Od razu po przyjęciu do wiadomości komunikatu o katastrofie, w Białej Podlaskiej utworzył się komitet pod przewodnictwem pana posła, który miał na celu zebranie funduszy na tablice upamiętniającą wszystkie ofiary tego tragicznego zdarzenia.

– Pod Smoleńskiem zginęła można powiedzieć, że Polska w pigułce. Na pokładzie znajdowali się przedstawiciele wszystkich partii politycznych, stowarzyszeń, kościołów, para prezydencka. Tak jest na całym świecie, że jeśli ginie kwiat narodu to wszyscy powinni się jednoczyć. Dlatego ta tragedia powinna nas łączyć i powinniśmy o niej pamiętać – dodaje Adam Abramowicz.

Delegacja lecąca 10 kwietnia 2010 do Smoleńska miała oddać hołd i należyty szacunek ofiarom zbrodni katyńskiej. Dla przypomnienia, było to ponad 20 tys. polskich obywateli. Mimo to katastrofa smoleńska nadal dzieli, a temat wywołuje skrajne emocje szczególnie w kręgach politycznych.

Już niebawem pojawi się wideo z wydarzenia.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *