Ustalono sprawców kradzieży. Złodziej nie chciał już swojego buta

Ustalono sprawców kradzieży. Złodziej nie chciał już swojego buta 16

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi jednemu ze sprawców kradzieży i uszkodzenia drzwi w sklepie na terenie Białej Podlaskiej. Złodziej uciekając z miejsca zdarzenia zgubił „fanty” oraz swoje rzeczy osobiste.

W połowie kwietnia bialscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieży alkoholu oraz uszkodzeniu mienia na terenie jednego z bialskich marketów. Zgłaszająca wyjaśniła im wtedy, że sprawcy ukradli kilka butelek markowego alkoholu, a uciekając jeden z nich uderzył ciałem w szklane drzwi wejściowe. Stratę na szkodę sklepu wyceniono na prawie 900 złotych.

W trakcie zdarzenia policjanci ustalili, że jeden ze sprawców wybiegł zabierając ze sobą skradziony alkohol, natomiast drugi został zatrzymany przez pracownicę sklepu. Drugi mężczyzna zdołał się oswobodzić i uciec. Na miejscu zgubił jednak łup, telefon, krem oraz jeden but.

Ustalono już personalia osób podejrzanych o udział w sprawie. Okazali się nimi 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej oraz jego 25-letni znajomy z gminy Biała Podlaska. Starszy mężczyzna podejrzewany był uszkodzenie szyby w drzwiach marketu.

25-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Odbierając z komendy swoje przedmioty, przyznał, że obuwie nie będzie mu już potrzebne. Wyznał policjantom, że drugiego buta zaraz po zdarzeniu wyrzucił do rzeki, by nie wzbudzać podejrzeń przechodniów. Sprawca nie potrafił dokładnie wyjaśnić dlaczego uderzył w drzwi wybijając szybę.

O dalszym losie 25-latka zadecyduje sąd. Uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia. Mężczyźni odpowiedzą też za kradzież wartego prawie 200 złotych alkoholu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *