Ustalono sprawców włamań do altan na działkach

zatrzymany mężczyzna
fot. KMP Biała Podlaska

Mundurowi ustalili sprawców włamań i kradzieży do których dochodziło na terenie ogródków działkowych w ostatnich miesiącach. Grozi im do 10 lat więzienia.

Od lutego do kwietnia nieznane osoby włamywały się do altan na terenie ogródków działkowych w Białej Podlaskiej. Ich łupem padały głównie elektronarzędzia i sprzęt RTV. Sprawcy zainteresowali się również butlami gazowymi czy też rękawicami bokserskimi.

– Bialscy funkcjonariusze otrzymali także zgłoszenia dotyczące usiłowań kradzieży z włamaniem. „Amatorzy cudzego mienia” chcąc dostać się do altanek uszkadzali ich zabezpieczenia, jednak nie znajdowali przedmiotów będących w ich zainteresowaniu. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 3 tys. zł. – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Funkcjonariusze ustalili personalia osób podejrzanych o udział w tych zdarzeniach. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 30 i 32 lat. Policjanci odzyskali też większość skradzionych przedmiotów.

Włamywacze usłyszeli zarzuty i przyznali się do nich. Na wniosek prokuratora zastosowano wobec nich policyjny dozór. Za przestępstwa, których dokonali grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *