V Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej

DSC_0322
Magdalena Królikowska

Za nami kolejna edycja zabawy dla całych rodzin. W tym roku uczestnicy mieli zapewnioną masę atrakcji. Czas umilali różni artyści występujący na scenie. Nie zabrakło również konkursów dla najmłodszych.

W minioną niedzielę (29 lipca) w Wólce Plebańskiej obyła się piąta edycja Biesiady Rodzinnej. Imprezę oficjalnie otworzył Ireneusz Halecki, sołtys wsi. Po wielu podziękowaniach skierowanych do sponsorów oraz osób, które włączyły się charytatywnie w organizację biesiady przyszedł czas na zabawę.

– Jest to okazja do integracji. Ludzie przychodzą, dobrze się bawią i właśnie o to chodzi, bo trzeba wyjść z domu, zapoznać się z sąsiadami i przebywać z przyjaciółmi. Temu właśnie mają służyć takie imprezy – mówi Adam Olesiejuk, zastępca wójta gminy.

Jako pierwszy zaprezentował się zespół śpiewaczy „Kalina” z Perkowic. Panie jak i panowie przygotowali ponadto poczęstunek. Każdy uczestnik biesiady za darmo mógł spróbować lokalnych specjałów.

W międzyczasie dzieci oraz dorośli mogli skorzystać z ogródka piwnego, gastronomii oraz stoisk promocyjnych lokalnych przedsiębiorstw. – To już piąta biesiada. Okrągła cyfra, okrągła rocznica także jest tu wszystko dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są dmuchańce, konkursy, pokazy, koło fortuny i oczywiście występy – tłumaczy Ireneusz Halecki, sołtys wsi.

Na scenie pojawiła się także kapela podwórkowa „Caravana” , która w biesiadnym rytmie rozbawiła zebranych gości. Tuż po nich przyszedł czas na solistkę – Natalię Marczuk. Jest ona dwukrotną finalistką konkursu Bialski Talent. Nie tak dawno udało jej się zdobyć także drugie miejsce na festiwalu we Włoszech. Podczas biesiady w jej repertuarze zagościły kultowe polskie hity tj. „Tyle słońca w całym mieście” czy też „Babę zesłał Bóg”.

Nie lada atrakcją okazał się pokaz strażacki OSP Sidorki. Piana przypadła do gustu nie tylko dzieciom. Na najmłodszych czekały także dmuchańce, koniki i piłeczki zorganizowane przez firmę Bajuś. Biesiada nie obyła się bez konkursów oraz koła fortuny.

Po występie Natalii na scenie pojawił się Jakub Prokopiuk, młody gitarzysta. On sam pochodzi z Wólki Plebańskiej. Podczas festynu zaprezentował utwory z repertuaru m.in. Lady Pank. Spontanicznie do jego występu dołączył śpiewający Mateusz.

Na festynie swoje stoisko miała także pracownia archeologiczna Agafii. Tam można było zapoznać się ze średniowieczną kulturą słowiańską, strojami, panującymi obyczajami oraz nauczyć się lepienia glinianych garnków. Było można przejechać się bryczką.

Sylwia Zawiślak, półfinalistka programu Disco Star rozgrzała publiczność rytmami disco polo. Ochotnicy ruszyli do tańca. W tym czasie za sceną pojawili się Tatarzy, który pomagali opanować umiejętności strzeleckie. Strzelanie z łuku do tarczy skupiło zainteresowanie zarówno dzieci i dorosłych.

Jedną z największych atrakcji biesiady okazał się balon. Z uczestnikami biesiady wzbijał się około 15 metrów nad ziemię. Można było podziwiać widoki oraz biesiadę z niecodziennej perspektywy.

Także w tym roku na scenie pojawiły się ciężkie brzmienia. Po raz kolejny wystąpił na niej zespół Hard Gock. Są finalistami konkursu RockwMok i Bialskiego Talentu.

Tańce pod gwiazdami umilił zespół Zodiak, który grał na żywo i bawił publiczność oraz tańczących aż do północy.

Firma Garden Express Service zadbała o komunikację z Białej Podlaskiej. Za darmo można było przyjechać oraz wrócić z biesiady.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Wólczańskie Pasibrzuchy z sołtysem i radnym na czele nic dla mieszkańców pozytecznego nie robia ,tylko co tydzień bawią sie.
    Biesiady,pikniki,dożynki, zawody strażackie, opłatek itp.tak przez cały rok.Wólka Plebańska to typowa wieś jak w XIX wieku,tłumaczą sie że przeszkodą jest lotnisko.Może czas się zastanowić i pieniądze z naszych podatków przeznaczyć na bardziej pożyteczny cel tak ,aby wszyscy mieszkańcy cokolwiek odczuli , że cos się dla nich zrobiło, ani co roku tylko balangi w świetlicy wiejskiej.Poddaje temat pod rozwagę.