Integrowali się na majówce

DSC_2600

Mieszkańcy gminy Tuczna wraz z rodzinami oraz wychowankowie Ośrodka Samopomocy w Międzylesiu spotkali się na integracyjnej majówce. Był grill, mnóstwo muzyki i malowanie twarzy.

To już V Integracyjna Majówka. Na zebranych czekało mnóstwo atrakcji. Były występy artystyczne, cyrk, malowanie twarzy, a dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie i wata cukrowa. Dzieci mogły zobaczyć wnętrze wozu strażackiego i policyjnego radiowozu. Na miejscu były obecne całe rodziny. Swoje wokalne zdolności zaprezentowały przedszkolaki, a także uczniowie Szkoły Podstawowej w Tucznej.

-Pomysł na majówkę powstał w momencie, gdy otworzyliśmy Ośrodek Samopomocy w Międzylesiu. Jest to wszystko po to, by ludzie zdrowi mogli zobaczyć, że ludzie nie w pełni zdrowi mogą doskonale się bawić i wspólnie stworzyć fajny klimat i świetną imprezę. Postanowiliśmy taką imprezę organizować cyklicznie – mówi Zygmunt Litwiniuk, wójt gminy Tuczna.

– Pierwszy piknik zorganizowaliśmy pięć lat temu przy okazji otwarcia naszej placówki. Zobaczyliśmy, że ludziom się podoba, przychodzą, aktywnie uczestniczą, więc organizujemy tą majówkę co roku. Gościmy masę dzieci z rodzicami. Ta data zbiega się z przełomem Dnia Matki i Dnia Dziecka. Zapraszamy całe rodziny. Integrujemy osoby niepełnosprawne, wychodzimy do ludzi – dodaje Monika Czubla, dyrektorka Domu Samopomocy w Międzylesiu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *