VI Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej

DSC_000 (1)

W minoną niedzielę (28 lipca) w Wólce Plebańskiej odbyła się VI Biesiada Rodzinna pod honorowym patronatem Wójta Gminy i Starosty Bialskiego. Impreza miała charakter militarny ze względu na 20-lecie wstąpienia Polski do NATO oraz 100-lecia powołania Polskiej Policji.

Chwilę po oficjalnym powitaniu gości i sponsorów przez Ireneusza Haleckiego, sołtysa wsi, rozpoczęły się występy artystyczne. Biesiadnym akcentem, jako pierwszy na scenie pojawił się zespół „Na swojską Nutę” z Zahorowa, tuż po nich zaśpiewała i zagrała „Kalina” z Perkowic. Niespodzianką okazał się występ Zuzi Janik, uczestniczki programu „The Voice of Poland Kids”. Dźwiękami gitary i śpiewem biesiadę umilił także Jakub Prokopiuk, młody i utalentowany mieszkaniec Wólki Plebańskiej.

Na scenie zaśpiewała także Izabela Jaszczuk, wokalistka ze Sławatycz oraz kapela podwórkowa „Caravana”. Gwiazdą wieczoru był „Kuzyn Zenka”, discpolowiec, który porwał publiczność do tańca. Uczestnicy imprezy mieli także okazję do zabawy po chmurką. Do późnych godzin bawił ich zespół QSC.

Spośród wielu atrakcji, najlepszą okazał się czołg Leopard z  I Warszawskiej Brygady Pancernej. Dzieci i dorośli chętnie zadawali pytania wojskowym jak też oglądali i zwiedzali czołg. Drugą nie lada atrakcją, podobnie jak w ubiegłym roku był balon. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także zabawa w pianie zorganizowana przez strażaków z OSP Sławacinek Stary. Szaleństwom poddały się zarówno dzieci jak i dorośli.

Pomiędzy występami nie zabrakło konkursów i animacji dla dzieci. Poprowadziła je instruktorka Gminnego Ośrodka Kultury gminy Biała Podlaska. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie wiedzy jak też „biegu kelnera” oraz „wyścigu węży”.

Podczas wydarzenia uczestnicy i mieszkańcy mogli odwiedzić wiele stoisk promocyjnych służb mundurowych i nie tylko. Policjanci z KMP w Białej Podlaskiej pokazywali dzieciom sprzęt wykorzystywany w ich codziennej służbie oraz radiowóz. Każda pociecha mogła poczuć się jak prawdziwy policjant. Na placu pojawił się również stoiska Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białej Podlaskiej i Wojsk Obrony Terytorialnej 23. Batalionu Lekkiej Piechoty w Roskoszy. Mundurowi opowiadali o swojej pracy jak też udzielali wskazówek na temat wstąpienia do wojska. Obecni byli także żołnierze z 18. Dywizji Zmechanizowanej w Mińsku Mazowieckim, 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego i Bialskiego Batalionu Strzeleckiego.

Poza tym, swoje stoisko miała Pracownia Archeologiczna Agafii. Można było tam zobaczyć życie w średniowiecznym klimacie oraz spróbować swoich sił w lepieniu z gliny. Warto wspomnieć o kobietach z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Plebańskiej, które przez całe wydarzenie częstowały uczestników lokalnymi specjałami, ciastem, pierogami i bigosem domowej roboty. Nie mogło zabraknąć wojskowej grochówki z kuchni polowej.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *