VII Bialski Festiwal Sękaczy w Łomazach

DSC_5815

Festiwal regionalnego wypieku jakim jest sękacz, odbył się po raz siódmy. Wiadomo już, że najlepsze sękacze pochodzą z gminy Łomazy.

VII Bialski Festiwal Sękaczy odbył się w miniony weekend w Łomazach. Wydarzenie rozpoczęli swoimi wystąpieniami Mariusz Filipiuk, starosta bialski oraz Jerzy Czyżewski, wójt gminy Łomazy.

Podczas festiwalu można było zobaczyć jak i spróbować regionalnego przysmaku – sękacza. O miano najlepszego sękacza walczyło kilkadziesiąt stoisk z różnych zakątków powiatu. Nie zabrakło pokazu wypieku tego ciasta. W trakcie, na scenie uczestników bawiły kapele i zespoły biorące udział w Konkursie Piosenki Biesiadnej.

Imprezę zakończyło ogłoszenie wyników obu konkursów. Najlepszymi biesiadnikami okazał się zespół „Śpiewam, bo lubię” z Łomaz. Drugie miejsce przypadło kapeli „Retro” z Międzyrzeca Podlaskiego. Trzecie miejsce jury przyznało „Zorzy” z Cicibora Dużego.

Najpiękniejszym i najsmaczniejszym sękaczem okazał się wypiek Agnieszki Stanilewicz ze Studzianki. Za nią, na podium stanęła mieszkanka tej samej miejscowości – Mirosława Brodacka. Trzecie miejsce zajął sękacz Beaty Frończuk z Horodyszcza.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *