W Białej Podlaskiej w nocy nie kupimy alkoholu?

W Białej Podlaskiej w nocy nie kupimy alkoholu? 15

Czy Biała Podlaska dołączy do grona samorządów, które wprowadzą ograniczenie sprzedaży alkoholu? O tym przekonamy się dokładnie za dziesięć dni. Na razie przygotowany jest projekt uchwały.

W piątek (6 lipca) podczas sesji rady miasta radni będą dyskutować nad podjęciem uchwały w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu zgodnie z nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Jeśli radni przyjmą uchwałę, na terenie Białej Podlaskiej od godziny 22 do 6 nie będzie można kupić napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem ich sprzedaży. Oznacza to, że w tych godzinach trunki będzie można spożywać tylko w lokalach do tego przeznaczonych.

W podpisanym przez prezydenta Dariusza Stefaniuka uzasadnieniu, czytamy, że wprowadzenie zakazu to „dobre narzędzie do ograniczenia problemu zakłócania ciszy nocnej i porządku publicznego w związku ze spożywaniem alkoholu zakupionego w sklepach i spożywanego w miejscach do tego nie przeznaczonych”.

Udostępnij!

Komentarze: 29

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Jeżeli w parze z zakazami nie będzie szła edukacja, to zakazy tylko będą powodowały bunt i próby obejścia prawa. To jest stara dobrze znana prawda.

 2. Moze ograniczmy sprzedaz paliwa do motocykli, zeby nie halasowaly po 22 na ulicach, jak ktos ma pic bedzie pil, a kto jak kto ale pijak soboe poradzi. A ja juz dawno mam sklep do 22 wiec i tak nie kupuje pozniej.gorzej z tymi co o 6 pod skepem stoja bo ich suszy, jak to wyglada. Zrobcie od 22 do 12 i bedzie lux jak mi Prezydent to obieca glosuje na niego cala Rodzina. Pozdrawiam

 3. Po pierwsze to przyganiał kocioł garnkowi. A już na pewno nasz prezydent powinien się wstydzić. Debilizm pełną gębą, wejdę do sklepu przed 22-gą i kupie 2 x tyle alko na zapas żeby nie zabrakło, a potem wypije ile się da. I nie wierze że będzie ciszej 😛 Ale pucować się trzeba, Wódz każe, a może ciemny naród kupi że będzie spokojniej.

 4. No to sobie prezydent razem z ferajną z PiS-u napytają biedy przed wyborami samorządowymi! Wolny kraj trzymany za mordę!

 5. No akurat to to na plus by było bo aż się patrzeć niechce na tych ochlejusów pod sklepami nocnymi i jak jakieś debile łażą po osiedlach i ryje drą od 12 czy 1 w nocy w środku tygodnia …. normalni ludzie chcą się wyspać do pracy. Bardzo dobrym pomysł panie Darku. Ci co piszą że to zły pomysł to sami najwięcej chleją , temu taki bunt 😀

 6. Haha najpierw dyzma potwierdza że będzie kandydował na kolejną turę prezydencka bo jego zdaniem prowadzi on „misje” za ponad 12k miesięcznie pensji i nazywając ludzi w białej głąbami bo jak stwierdził brak wykształconych osób mogących zarządzać firmami i projektami to teraz piwka już na stacji nie kupisz po 22….. hahahaha co za tupet tego pajaca ….. To serio się dzieje ? Ludzie jakiego wy buca wybraliscie…. A chodzinski…. Szkoda nawet gadać…. Wazelina aż bokami wyłazi …..

  1. Tak dzisiaj nie kupisz piwka po 22drugiej a jutro mięso na kartki. Poza tym rząd pisowski będzie mi mówią jak mam ZYC ?! TO CHORE PODEJSCIE KOMUNISTYCZNE PISOKOMUNA WROCILA !

 7. Pija tacy potem oddają pocz na nowy pomnik do skandal!
  Alternatywy 4 już mamy (mieszkanie+)
  Teraz zakaz zakaz alkoholowy
  a potem zakaz se**u żoną w piątek i święta kościelne
  Gomułka mógłby czerpać garściami

 8. O ,22 drugiej to sie idzie spać, bo rano do pracy lub szkoły. 100% dyscypliny tak ma być ten zakaz ma poparcie..społeczenstwa a nie gówniaży

  1. Jestem za ale Pan Darek pokaże jak to się robi 🙂 Bo gdyby wziąć go za przykład to przez chwilę zastanawiałbym się czy te zarządzenie nie ma być jakimś pseudo zadość uczynieniem 😛

 9. Mam pytanie po co w tym mieście potrzebna jest Straż Miejska która nic nie robi poza wycieczkami rekreacyjnymi samochodem,kto wreszcie zlikwiduje to coś