W bialskim sądzie rozprawy będą nagrywane

W bialskim sądzie rozprawy będą nagrywane 16

E-protokół to projekt Ministerstwa Sprawiedliwości. Zakłada on, że wszystkie czynności, które dzieją się na sali sądowej w czasie trwania rozprawy mają być rejestrowane.

„Wdrożenie protokołu elektronicznego w sądach powszechnych” jest projektem realizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. E-protokół to nagranie obrazu i dźwięku bądź tylko dźwięku. W Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej prace związane z wdrożeniem nowego systemu trwają od połowy stycznia. Ich zakończenie planowane jest na koniec kwietnia.

– Projekt obejmuje wyłącznie rejestrację rozpraw w postępowaniu cywilnym, a więc w sprawach rozpoznawanych w I Wydziale Cywilnym, III Wydziale Rodzinnym i Nieletnich oraz i IV Wydziale Pracy. Ma on przede wszystkim umożliwić utworzenie elektronicznej wersji protokołu z przeprowadzonej rozprawy. System uruchomiony zostanie na pięciu salach rozpraw: VI, VII, VIII, IX oraz X – informuje Agnieszka Semeryt z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie.

Termin rozpoczęcia rejestrowania rozpraw uzależniony jest od terminu zakończenia prac nad projektem Ministerstwa Sprawiedliwości oraz od terminu przeszkolenia pracowników obsługujących system E-protokół. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej nie ma na to żadnego wpływu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *