W bialskim szpitalu jest sprzęt z „serduszkiem” warty miliony

1-150
fot. archiwum

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy regularnie wspiera szpital w Białej Podlaskiej. W  ubiegłym roku instytucja została wyposażona w aparaturę medyczną o wartości ponad 900 tys. zł. Na przestrzeni lat do bialskiej lecznicy trafił sprzęt za ponad 5,7 mln zł.

Sprzęt opatrzony logiem z czerwonym serduszkiem znalazł się na oddziałach neonatologicznym, dziecięcym, otolaryngologicznym oraz oddziałach chorób wewnętrznych i geriatrii. Dzięki WOŚP wyposażenie zyskał również Ośrodek Opieki Medycznej „Domowy Szpital, który jest placówką należącą do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

W 2018 roku instytucja otrzymała sprzęt o wartości niemal 550 tys. zł. – Sprzęt trafił do Oddziału Neonatologicznego, który nosi imię Fundacji – zaznacza Magdalena Us, rzecznik prasowy bialskiego szpitala. – Do naszych najmłodszych pacjentów trafiły: inkubator transportowy wyposażony w respirator noworodkowy, ssak, pompy infuzyjne, kardiomonitor, pulsoksymetr – sprzęt z własnym zasilaniem oraz zostały przekazane 3 lampy ledowe.

Jak podaje rzecznik, oddział wzbogacił się również o respirator noworodkowy oraz dwa aparaty wspomagające oddychanie o łącznej wartości ponad 206 tys. zł. Z kolei w „Domowym Szpitalu” pojawiły się materace przeciwodleżynowe za 147 tys. zł.

Nie bez znaczenia jest działalność lek. med. Riada Haidara, ordynatora oddziału neonatologicznego im. WOŚP. Ma on ogromny wkład w przekazanie na rzecz szpitala wspomnianych darów. Lekarz co roku aktywnie uczestniczy i wspiera działania Fundacji.

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. Primo: UDOWODNIJ. Secundo: NIE KORZYSTAJ, „sumienie” będziesz miał czyste. Nie zapomnij tych, którym ten sprzęt uratował życie. A jeśli nadal twierdzisz, że kradzione- wal do Zbysia.

  1. i moje dziecięce było przebadane od stóp do głowy w trzeciej dobie życia… serduszko było stale monitorowane.. właśnie dzięki temu sprzętowo! !! Od Jurka i Wielkiej Orkiestry..
    A tym którym to przeszkadza niech zwyczajnie nie wrzucają ani grosza. Ludzi mądrych i swiadomych wielkiej mocy Owsiaka jest ogrom więcej od tych głupich anty.. nie wiadomo tak naprawdę anty co !!!