W biegach wzięło udział ponad 300 osób

DSC_0020
fot. nadesłane

W Sworach po raz trzeci odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe im. Tadeusza Śledzia. Tym razem wzieło w nich udział ponad 300 młodych biegaczy.

Biegi młodzieży z roku 2000 i młodszych zakończył się zwycięstwem Justyny Bajkowskiej z Wisznic. Za nią linię mety przekroczyła Kamila Szafran. Na trzecim miejscu znalazła się Natalia Czarnecka. Na podium stanął także Kamil Sosidko z Małaszewicz. Drugie miejsce zajął Bartosz Toarski, a na trzecim stopniu podium stanął Jakub Ciok.

Odbył się także bieg chłopców w kategorii wiekowej 2003-2004. Wygrał go Dawid Waśkiewicz z Janowa Podlaskiego. Za nim, kolejno stanęli Olaf Matejek oraz Patryk Ignatowicz.

Biegi roczników 2005-2006 zakończyły się zwycięsko dla Klaudii Osipiuk z Wisznic. Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Nestorowicz, a na trzecim Karolina Sawczuk. Wśród chłopców na pierwszym miejscu podium stanął Sebastian Krasucki ze Swór, na drugim Cezary Zaorski, a na trzecim Michał Steszuk.

Współzawodnictwo dzieci z roku 2007 wygrała Lena Najdyhor z Piszczaca. Kolejne stopnie podium zajęły Wiktoria Iwaniuk i Jowita Filipiak. W tej samej kategorii wiekowej chłopców najlepiej pobiegł Jakub Daniłosio z Wisznic. Drugie miejsce wywalczył Kacper Pieniak. NA trzecim znalazł się Wiktor Woszczak.

Wśród dziewcząt z rocznika 2008, najszybciej do mety dobiegła Julia Kaździoł z Woskrzenic Dużych. Za nią metę przekroczyły Karolina Tymoszuk oraz Julia Witkowicz. Najszybszym chłopcem tej rywalizacji był mieszkaniec Łomaz – Wiktor Bobrowski. Na niższej lokacie uplasował się Jan Jarmoszewicz. Ostatnie miejsce podium wywalczył Szymon Arseniuk.

Biegi dzieci z 2009-2010 wygrała Liza Parchac z Międzyrzeca Podlaskiego. Na podium stanęły także Wiktoria Koszłoko i Patrycja Ostapiuk. W kategorii chłopców najlepszym był Emil Sosnowski, również z Międzyrzeca Podlaskiego. Na drugim stopniu uplasował się Karol Charczuk. Trzecie miejsce należało do Szymona Lewczuka.

W kategorii roczników 2011-2012 wśród dziewcząt najlepsza była Katarzyna Zieleniak z Janowa Podlaskiego. Za nią na podium kolejno stanęły Aleksandra Grochowska i Anita Szostakiewicz. W biegach chłopców zwyciężył Szymon Kamiński z Sitnika. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Bańkowskiemu, a trzecie Damianowi Niedzielskiemu.

W klasyfikacji końcowej Igrzysk Dzieci najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Terespolu. Zakończyła rywalizację z wynikiem 64 punktów. Trzy punkty mniej uzyskała szkoła z Łomaz, co zapewniło jej drugie miejsce. Z 46 punktami, na trzecim miejscu klasyfikacji końcowej znalazła się Szkoła Podstawowa w Janowie Podlaskim.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej zakończyły się zwycięsko dla Swór. Szkołą uzyskała 25 punktów. Na drugim miejscu w tabeli znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 Terespolu, a na trzecim Szkoła Podstawowa w Piszczacu.

Zwycięstwo w Licealiadzie zapewnili biegacze z ZS w Janowie Podlaskim. Na drugim i trzecim miejscu, kolejno znalazło się ZSE w Międzyrzecu Podlaskim oraz LO w Wisznicach.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *