W budżecie znalazły się pieniądze dla bialskich służb

W budżecie znalazły się pieniądze dla bialskich służb 15
Sejm przyjął do budżetu dwie poprawki, które złożył poseł Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej. Policja doczeka się kolejnego nieoznakowanego samochodu, natomiast straż pożarna – nowego wozu.
Budżet państwa na bieżący rok został uchwalony. Na początku stycznia rozpatrywane były ostatnie poprawki.

– Dla bezpieczeństwa mieszkańców zarówno Białej Podlaskiej jak i całego powiatu złożyłem dwie poprawki do budżetu. Dzięki nim Państwowa Straż Pożarna w Białej Podlaskiej będzie mogła zakupić średni samochód ratowniczy. Będzie on brał udział nie tylko w akcjach gaśniczych, ale również w tych występujących na drogach – tłumaczy Adam Abramowicz, poseł PiS. – Jesteśmy powiatem przygranicznym, mamy duży ruch, jest sporo wypadków – dodaje. Na ten cel przeznaczono 230 tys. zł, jednak nie jest to kwota wystarczająca. Straż będzie musiała nieco „dołożyć” ze swoich pieniędzy.

Druga propozycja dotyczyła zakupu nieoznakowanego samochodu dla Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Na ten cel w budżecie wyznaczono 70 tys. zł. W tej kwocie zawiera się również zakup specjalnych szafek do przechowywania broni.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *