W dyskotece nie przestrzegano zasad. Policja poinformowała o tym sanepid

W dyskotece nie przestrzegano zasad. Policja poinformowała o tym sanepid 16

W jednym z bialskich lokali rozrywkowych policjanci ujawnili szereg nieprawidłowości i nieprzestrzegania zasad w czasie epidemii. Sprawa trafiła do sanepidu, który może nałożyć na lokal karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

By zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie powiatu, policjanci każdego dnia kontrolują osoby objęte kwarantanną domową, a o wszelkich nieprawidłowościach na bieżąco informowany jest powiatowy inspektor sanitarny. W trakcie codziennych służb kontrolują również przestrzeganie obowiązujących ograniczeń w przestrzeni publicznej.

Nie są wyjątkami również zgłoszenia dotyczące niezachowywania dystansu czy też zakrywania ust i nosa.

– W miniony weekend policjanci bialskiej komendy przeprowadzili kontrolę przestrzegania przepisów przeciw epidemiologicznych w jednym z lokali na terenie miasta. Niestety w jej trakcie funkcjonariusze ujawnili szereg uchybień. Stwierdzili, iż na terenie lokalu wytyczne dotyczące bezpieczeństwa klientów nie są przestrzegane i to zarówno w zakresie utrzymania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz zakrywaniu ust i nosa jak też ilości gości przebywających w obiekcie, natomiast w atrium lokalu odbywała się dyskoteka – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy.

W związku z potwierdzonymi nieprawidłowościami informację przekazano do sanepidu.

– Policja zapewnia, że dbając o życie i zdrowie mieszkańców, stanowczo reaguje wobec osób lekceważących obowiązujące zasady. Przypomina, że za łamanie obowiązujących przepisów grozi mandat w wysokości 500 zł. Karę administracyjną w wysokości od 5 do 30 tys. zł może nałożyć też sanepid – dodaje.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Niech policja w końcu odwiedzi sklep Carrefour i Zabka bo twarda ochrona nie ma na to wpływu a barany łażą po sklepie bez masek albo z maską na brodzie!